Dizi Arşivi

Breaking Bad dizisinin spin-off'u olan dizi, Breaking Bad'deki efsane hikaye başlamadan 6 yıl öncesine gidiyor ve hikayede suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman adlı avukatın hayatı anlatılıyor. Kendi halinde yaşayan ve avukat olan abisinin izinden gitmek isteyen Jimmy McGill'in uyanık yapısı sebebiyle, abisi onun dürüst ve iyi bir avukat olamayacağını düşünür. Jimmy bir yandan davaları kazanmaya çalışırken bir yandan müşteri kazanmayı hedefler. İyi bir hukuk kariyeri yapmak isterken bol bol çalışan Jimmy’nin yolu zamanla uyuşturucu patronlarıyla kesişir. Better Call Saul, iyi bir adamın nasıl ahlak yoksunu bir adama dönüştüğü işlenen, yine Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yazılan bir suç dizisidir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando
Tür : Dram, Komedi, Suç
Baltimore Sun muhabiri Justin Fenton'ın aynı adı taşıyan ve gerçeklere dayanan Amerikan mini dizisi, suç, ve dram türünde yer alıyor. Dizide Baltimore Polis Departmanı'nın Gun Trace adlı özel birimin yükselişini, düşüşünü ve toplu tutuklama politikalarının polisin günlük yaşamı haline geldiği şehrin yolsuzlaşması anlatılıyor. 2015 yılında 25 yaşındaki siyahi Freddie Gray'in nezarette hayatını kaybetmesinden sonra, Çavuş Wayne Jenkins ve ekibi, şiddet ve uyuşturucu suçlarıyla dolup taşan şehirde yaptıkları çalışmalarla kahraman kabul edilirler. Ne yazık ki baskınlardan elde edilenleri çaldıkları, bastıkları yerlere aslı olmayan deliller yerleştirdikleri ortaya çıkar ve her şey alt üst olur.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Jon Bernthal, Wunmi Mosaku, Jamie Hector, McKinley Belcher III, Josh Charles
Tür : Dram, Suç
(6.7)
Archie Comics'in karakterlerinden uyarlanan dizi; gizem, gençlik ve dram türündedir. Riverdale adındaki sevimli kasaba, dışarıdan herkesin yaşamak istediği, huzurla dolup taşan bir yer gibi görünmektedir. Ancak bu kasaba bazı insanların göremediği tuhaf olaylar meydana gelir. Kasabada yaşayan lise öğrencisi Jason, serinlemek için girdiği nehirde boğulur fakat tüm aramalara rağmen cesedi bulunamaz ve kaybolur. Kasaba halkı bu olaya epey şaşırıp ne yapacağını bilemez hale gelir. New York şehrinden Riverdale'e gelen ve eğitim hayatına başlamak üzere olan Veronica Lodge, ailesinin karışmış olduğu bir skandal suçlamadan dolayı kötü günler geçirirken, Jason'ın arkadaşları ile kaynaşıp, bir takım olaylara karışacaktır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Madelaine Petsch
Tür : Dram, Gizem, Suç
(7.5)
İsveç'in en tartışmalı kişiliklerinden biri olan, Stockholm sendromu kavramının ortaya çıkmasına yol açan suçlu Clark Olofsson'un otobiyografisindeki gerçeklere ve yalanlara dayanan dizi Clark’ın ilk yıllarından günümüze kadar olan yıllarını anlatıyor. 1960'lı yıllarda suç kariyerine başlayan Clark, uyuşturucu kaçakçılığı, cinayete teşebbüs, saldırı, hırsızlık ve düzinelerce banka soygunu suçlarından yargılandı ve hayatının büyük bölümünü hapishanede geçirdi. Kötü şöhretli gangster 1970'lerde Stockholm’deki başarısız bir banka soygunu sırasında “Stockholm Sendromu” terimini doğurdu ve arkasında travma, kalp kırıklığı, hayal kırıklığı ve bunun gibi yıkım izleri bıraktı. Tıpkı istediği gibi tüm İsveç’i kendisine aşık olması için kandıran ünlü bir suçlu oldu.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Bill Skarsgård, Kolbjörn Skarsgård, Lukas Wetterberg, Vilhelm Blomgren, Sandra Ilar
Tür : Dram, Suç
(7.5)
Okulları bir deprem yüzünden çöken Samuel, Nadia ve Christian adında üç işçi sınıfı genç, okullarının çökmesinden dolayı hatalı olan inşaat şirketi tarafından ödenen burs ile ülkenin en seçkin okulu olan Las Encinas'ta okumaya hak kazanırlar. Bu üç genç başta bunu bir fırsat olarak görseler de sınıf farkı okulun zengin öğrencileri tarafından sıklıkla hatırlatılır. Farklı yaşam tarzları, kıskançlık, sosyal boşluklar, her konuda ortaya çıkan rekabet üzerine bir de sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunmasıyla olaylar daha da karmaşık bir hal alır. Netflix için Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından oluşturulan, İspanyol gerilim, suç ve dram türündeki Élite adlı diziyi, Diziyou ile 1080p kalitesinde, İngilizce ve Türkçe altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Omar Ayuso
Tür : Dram, Gizem, Suç
Amerikalı araştırmacı gazeteci Jake Adelstein’ın gerçeklere dayanan ve aynı adı taşıyan romanından uyarlanan dizi suç, dram ve gerilim türünde yer alıyor. 1990'lı yıllarda Tokyo'ya, komplolar ve yolsuzluklar dünyasına giren soğukkanlı ve hırsı Jake, eski bir dedektif olan Sekiguchi'nin kanatları altına alınır. Başlarda yerel bir gazetede çalışmaya başlar ve ilk günden epey yoğun bir trafiğin içine girer. Tokyo'da geçimini sağlayabilmek ve istediği gazeteye girmek için gösterdiği çabanın yanında, karşısında en azılı suç örgütü olsa da sigarasını içen, ihtişamlı görünüşü ile göz kamaştıran genç birey Adelstein, Tokyo'nun en iyi gazetesi Shimbun Gazetesi için yeterlilik sınavına girer ve burada işe başladıktan sonra şehri ayaklar altına derin bir komplonun peşine düşer.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ansel Elgort, Ken Watanabe, Rachel Keller
Tür : Suç, Dram, Gerilim
Dünyanın en çok arananlar listesinde yıllardır en üst sırada yer alan "Red" lakaplı Raymond Reddington, kendini gönüllü olarak FBI'a teslim eden bir suç dehasıdır. Serbest kalması imkansız olan ve oldukça zeki bir adam olan Red, suçlarının affı için FBI'a bir teklifte bulunur. Buna göre özgürlüğü için yasal dokunulmazlık isterken, karşılığında hazırlamış olduğu suçluları ve organizasyonlarını anlatan bir liste verecektir. Henüz çaylak olan FBI profilcisi Elizabeth Keen'le birlikte çalışmak için ısrar eden Red, bir teröristin yakalanmasında FBI’a yardım ederek listesinin güvenirliliğini kanıtlar. Böylece Red ve Keen birlikte suçluları yakalamaya başlar.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : James Spader, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Hisham Tawfiq, Amir Arison
Tür : Dram, Gizem, Suç
Sarah Vaughan'ın aynı adlı kitabından uyarlanan psikolojik gerilim ve suç-dram türündeki dizi, tecavüzle suçlanan güçlü ve başarılı bir politikacının davasını ve bunun yarattığı etkiyi gözler önüne seren bir Westminster skandalını anlatıyor. Para, güç ve istediğini yapma hakkına sahip olduğu fikrini veren Parlamento'da bir bakan pozisyonunda olan James Whitehouse ve Sophie Whitehouse, tipik zengin ve ayrıcalıklı bir İngiliz çiftidir. Her şey güzel gidiyor gibi görünürken Sophie Whitehouse, kocasının bir yardımcıyla ilişkisi olduğunu öğrenir ve haber halka duyulunca hayatları mahvolur. Sophie, eşinin verdiği kötü kararlarının sonuçlarıyla yüzleşmeye çalışırken, bir de aniden skandal yaratan tecavüz suçlaması ve bu suçtan yargılanacak olması eklenir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Sienna Miller, Michelle Dockery, Rupert Friend, Naomi Scott, Josette Simon
Tür : Dram, Suç
(8.4)
İsrail TV dizisi Hatufim (Savaş Mahkûmları) temel alınarak geliştirilen ve Gideon Raff tarafından yaratılan ABD politik gerilim dizisi, 67. Primetime Emmy Ödülünü almaya hak kazanmıştır. Irak'ta savaşa giden deniz çavuşu Brody, ortalıktan kaybolur ve öldü diye tanımlanır. Bundan 8 yıl sonrasında bir sığınma operasyonu tatbikatında evde bulunarak esasında ölmediği kesinleşen Brody'ye devlet tarafından kahraman ünvanı verilir. Fakat bipolar duygudurum bozukluğu hastalığı olan bir CIA ajanı Carrie Mathison, Brody'nin El Kaide için çalıştığına kafayı takmıştır. Carrie, Brody'nin örgüt tarafından gönderildiğini ve Amerika Birleşik Devletleri'ne saldırı düzenleyeceğini düşünmektedir.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Claire Danes, Maury Sterling, Numan Acar, Nimrat Kaur, Mandy Patinkin
Tür : Aksiyon, Dram, Macera, Politik, Savaş, Suç
İngiliz yapımı suç-dram türündeki dizi, Birinci Dünya Savaşı'ndan yeni çıkmış, yasadışı faaliyetler gösteren çetelerin sardığı İngiltere'de, savaş sonrası halkın nasıl dağıldığını ve diziye adını veren çeteyi anlatıyor. Soygunculuk, at yarışları ve bahis yapan çete, insanları kör etmek için kullandıkları bir jilet dikili olan şapka takmaktan çete ismini alıyor. Peaky Blinders çetesi korkulan bir isim olsa da tamamının çok hoş giyinmesiyle de ün kazanmakta. Polislere rüşvet vererek rahat davranan çete, bir gün bir soygunda hata yapar. Hataları üzerine bu çeteden sorumlu olarak görev yapan bir müfettiş şehre gelir. İşler iyice kızışır ve çete lideri daha da acımasızlaşır.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Cillian Murphy, Paul Anderson, Sam Claflin, Finn Cole, Anya Taylor-Joy
Tür : Dram, Suç
Filtrele149 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori