Dizi Arşivi

Breaking Bad dizisinin spin-off'u olan dizi, Breaking Bad'deki efsane hikaye başlamadan 6 yıl öncesine gidiyor ve hikayede suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman adlı avukatın hayatı anlatılıyor. Kendi halinde yaşayan ve avukat olan abisinin izinden gitmek isteyen Jimmy McGill'in uyanık yapısı sebebiyle, abisi onun dürüst ve iyi bir avukat olamayacağını düşünür. Jimmy bir yandan davaları kazanmaya çalışırken bir yandan müşteri kazanmayı hedefler. İyi bir hukuk kariyeri yapmak isterken bol bol çalışan Jimmy’nin yolu zamanla uyuşturucu patronlarıyla kesişir. Better Call Saul, iyi bir adamın nasıl ahlak yoksunu bir adama dönüştüğü işlenen, yine Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yazılan bir suç dizisidir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando
Tür : Dram, Komedi, Suç
Yönetmenliğini Yoon Jong Bin, senaryosunu Yoon Jong Bin ve Hwang Jung-Min'in kaleme aldığı yapım, Güney Kore aksiyon, gerilim ve suç türünde yer alıyor. Gerçek olaylardan uyarlanan dizide, Surinam eyaletinde faaliyet gösteren Koreli bir uyuşturucu baronunu yakalamak için devlet ajanlarının gizli görevine katılarak, hayatını riske atmaktan başka seçeneği olmayan Kang In-Gu adındaki sıradan bir girişimciyi anlatıyor. Kang In-Gu yeni işi için bir fabrikaya bakmaya gider ve kendini bir çete savaşı ortasında bulur. In-Gu bölge papazı ve avukat yardımını istemeyerek, gizli bir ajanın teklif ettiği anlaşmayı değerlendirir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ha Jung-woo, Hwang Jung-min, Park Hae-soo, Jo Woo-jin, Yoo Yeon-seok
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç
(8.5)
İlk sezon için Michael Connelly'nin The Concrete Blonde, City of Bones, Echo Park kitaplarından ilham alan dizi, Eric Overmyer tarafından Amazon için geliştirilmiştir. Los Angeles Polis Departmanı dedektifi Harry Bosch, cinayet masasında çalışmaktadır ve 13 yaşında bir çocuğa ait olduğu tespit edilen bir kemik bulunmasının ardından olayı sorgulamaya başlar. Sorgulamaya devam ederken Dedektif Bosch, bir seri katili haksız yere öldürme suçuyla karşı karşıyadır ve federal mahkemede yargılanmaya başlar. Dedektif çevresindekilerin de etkisi ile hayatının en zorlayıcı dönemlerinden birini yaşar.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick
Tür : Dram, Gizem, Suç
(5.4)
Senaryosunu Paul Buys ve Annemarie van Basten'in kaleme aldığı Güney Afrika yapımı olan dizi suç ve dram türünde. Daan Ludik adındaki iş adamı, yoktan var etmiş, kendi imparatorluğunu kurmuştur. Her şeyiyle yasal görünen, ülkede çok tanınan bir mobilya markası olan Daan, müşterilerine saygın bir profil çizen, televizyon ve gazetelerde reklamı dönen biridir. Pek çok kişinin bilmediği konu ise, Ludik'in aslında elmas kaçakçılığı yaptığıdır. Güney Afrika'nın güçlü bir mafyası bunu öğrenir ve Ludik'in aile üyelerinden birini kaçırıp, Afrika'ya gizli bir şekilde silah sokmak için şirketi kullanmak üzere şantaj yaparlar. Ludik ailesini korumak için net adımlar atarken, sınırdan geçirmek zorunda olduğu silahları, elmas kaçakçılığı operasyonunu kullanması gerekir. Polisler ise Zimbabve'de terk edilmiş bir Ludik kamyonunu araştırmaya başlar ve köşeye sıkışan Daan, sınırın diğer tarafından gelen bir ziyaretçiye cesur bir teklifte bulunur.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Arnold Vosloo, Lea Vivier, Sean Cameron Michael, Rob van Vuuren, Jandre le Roux
Tür : Dram, Suç
Netflix yapımı olan suç konulu belgesel dizisinde, cinayet suçundan hüküm giyen ve idam edilmeyi bekleyen mahkumlar ile hayatlarının geri kalanını parmaklıklar ardında geçirmek zorunda olan mahkumların davaları farklı bir bakış açısıyla aktarılıyor. Bölümler genel olarak mahkumun işlediği suçu anlatmasıyla başlıyor ve ABD hukuk sisteminin tuhaf çarpıklıkları gözler önüne serilirken, suçluların geçmişi ve olayların arka planı anlatıldıkça, pek çok azılı suçlu için bile empati duyulmaya başlanıyor. Her bir bölüm farklı bir suçlu ve yakınları ile yapılan röportajlar aktarılırken, savcılar, savunma avukatları, dedektifler, kurbanların ve mahkumların aileleri ve arkadaşları yaşanan trajik olaylara kendi bakış açısını katıyor. Gerçek katillerin öldürme sebeplerine ışık tutan belgesel dizisi, aydınlatıcı bir bakış açısı sunuyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular :
Tür : Belgesel, Suç
Daria Polatin'in aynı adlı romanından uyarlanan drama, gizem ve korku türündeki dizinin yönetmenliğini John Fawcett, Lislie Hope, Brad Anderson ve Steven A. Adelson üstleniyor. Jules Mathis adındaki 15 yaşındaki genç, okuldan eve gelir ve evin mutfağında oturan tanımadığı bir kız bulur. Psikiyatrist Dr. Suzanne Mathis adındaki annesi, mutfaktaki kızın Mae adında, hastanedeki hastalarından biri olduğunu ve birkaç gün birlikte kalmaları gerektiğini söyler. Doktorun ailesini tehlikeye atarak gizemli bir tarikattan kaçırdığı Mae, anında ayak uydurup, Jules'un kıyafetlerini giyip sevgisiyle flört etmeye varan tavırlarıyla gitmeye hiç niyeti olmadığını gösterir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Emily Deschanel, Madeleine Arthur, Xaria Dotson, Sam Jaeger, Gerardo Celasco
Tür : Dram, Gizem, Suç
(6.3)
ANS Productions ve Evrensel Film imzalı, yapımcılığını Evren Oğuz'un, yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı dizi, aksiyon, polisiye ve gerilim türündeki dizinin başrollerini Birce Akalay, Olgun Toker ve Şehsuvar Aktaş paylaşmaktadır. Kadın cinayetlerini araştırmak amacıyla emniyet bünyesinde yeni kurulan Özel Suçlar Birimi'nin başına getirilen Komiser Önem Özülkü ve ekibi, katillerle amansız bir mücadeleye başlar. Komiser Önem Özülkü, bu süreçte elindeki vakalardan çok, cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkeklerle zorluk yaşar.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Birce Akalay, Şehsuvar Aktaş, Olgun Toker, Berna Öztürk, Hakan Meriçliler
Tür : Dram, Gizem, Suç, Aksiyon, Gerilim, Polisiye
Álex Guzmán adında bir genç adamın kız kardeşi öldürülür. Bunu üzerine bir de kız kardeşinin ölümünden suçlu bulunur ve haksız yere 18 yıl hapis yatar. Gerçek suçluyu bulmak, hayatının 18 yılını çalan kişi ya da kişilerden intikam almak ve adaleti kendi yerine getirmeye karar verir. Gerçek suçluyu gizemli bir şekilde aramaya başlayan Álex, olayların farklı yönlerini görerek aradıklarından fazlasını ortaya çıkarır. Masumiyetini kanıtlarken, kendisine yanlışlar yapan Lazcano ailesinden intikam almak için, kız kardeşinin sevgilisi olan Rodolfo'nun CEO'luğa atanma töreninde Lazcano ailesine karşı ilk hamlesini yapar.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Manolo Cardona, Carolina Miranda, Ginés García Millán, Claudia Ramírez, Eugenio Siller
Tür : Dram, Gizem, Suç
Güneşin Karanlığında diye çevrilen, Michael Connelly'nin en çok satan kitap serisinden uyarlanan ve aynı adı taşıyan dizi, Los Angeles'lı yetenekli savunma avukatı Mickey Haller'a odaklanıyor. Talihsiz bir kaza sonrası gözden düşen Haller, bir süredir iş almamış ve iflasın eşiğine gelmişken, avukat arkadaşı Jerry Vincent'ın bir cinayete kurban gitmesi ve ölmeden önce yazdığı bir vekalette eğer başına bir şey gelirse tüm davalarını Michey'e bıraktığını belirtmesiyle, pek çok davayla birlikte içinde olay yaratacak bir cinayet davasını da devralır. Karısını ve sevgilisini öldürmekle suçlanan tanınmış bir stüdyo yöneticisi olan Walter Elliott'un savunması, Haller'in şimdiye kadar aldığı en büyük davadır ve Lincoln Town Car model arabasının arka koltuğundan davayı yürütür. Bu davayı inceledikçe tehlikenin tahmin ettiğinden daha büyük olabileceğini fark eder.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Becki Newton, Angus Sampson, Jazz Raycole
Tür : Dram, Suç
Baltimore Sun muhabiri Justin Fenton'ın aynı adı taşıyan ve gerçeklere dayanan Amerikan mini dizisi, suç, ve dram türünde yer alıyor. Dizide Baltimore Polis Departmanı'nın Gun Trace adlı özel birimin yükselişini, düşüşünü ve toplu tutuklama politikalarının polisin günlük yaşamı haline geldiği şehrin yolsuzlaşması anlatılıyor. 2015 yılında 25 yaşındaki siyahi Freddie Gray'in nezarette hayatını kaybetmesinden sonra, Çavuş Wayne Jenkins ve ekibi, şiddet ve uyuşturucu suçlarıyla dolup taşan şehirde yaptıkları çalışmalarla kahraman kabul edilirler. Ne yazık ki baskınlardan elde edilenleri çaldıkları, bastıkları yerlere aslı olmayan deliller yerleştirdikleri ortaya çıkar ve her şey alt üst olur.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Jon Bernthal, Wunmi Mosaku, Jamie Hector, McKinley Belcher III, Josh Charles
Tür : Dram, Suç
Filtrele181 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori