Dizi Arşivi

Breaking Bad dizisinin spin-off'u olan dizi, Breaking Bad'deki efsane hikaye başlamadan 6 yıl öncesine gidiyor ve hikayede suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman adlı avukatın hayatı anlatılıyor. Kendi halinde yaşayan ve avukat olan abisinin izinden gitmek isteyen Jimmy McGill'in uyanık yapısı sebebiyle, abisi onun dürüst ve iyi bir avukat olamayacağını düşünür. Jimmy bir yandan davaları kazanmaya çalışırken bir yandan müşteri kazanmayı hedefler. İyi bir hukuk kariyeri yapmak isterken bol bol çalışan Jimmy’nin yolu zamanla uyuşturucu patronlarıyla kesişir. Better Call Saul, iyi bir adamın nasıl ahlak yoksunu bir adama dönüştüğü işlenen, yine Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yazılan bir suç dizisidir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando
Tür : Dram, Komedi, Suç
Yetişkin animasyon dizisi Brickleberry’nin yaratıcısı olan Roger Black ve Waco O'Guin'in imzasını taşıyan komedi türündeki yapım, suçun baya yaygın olduğu, polisin yetersiz olduğu Güney Batı'daki küçük bir kasabada geçiyor. Genç ve hevesli çaylak polis adayı Kevin Crawford, yanlışlıkla babasının testislerini vurarak hadım eder. Kevin öfke sorunu olan babası polis şefi Randall Crawford gibi bir polis olmak ister ve her konuda ona rapor vermek zorundadır. Büyük bir uyuşturucu vakasında çok dandik bir ekiple bizzat babasının idaresinde olan polis gücünde kendini kanıtlamaya çalışır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Kyle Kinane, Cedric Yarbrough, David Herman, Tom Kenny, Sarah Chalke
Tür : Animasyon, Komedi
(7.7)
Dünyada pek çok kişinin ilgisini çeken Kore dizilerinden komedi dram türünün güzel bir örneği olan dizi, Go Ha-Neul adında genç bir geçici öğretmenin mücadelesine odaklanıyor. Go Ha-Neul lisede okurken katıldığı bir okul gezisinde otobüsleri kaza yapar. Herkes otobüsten kurtarılırken Go Ha-Neul halen daha çıkamayınca, Kim adındaki bir öğretmen onu kurtarır ve hemen sonra patlayan otobüste ölür. Go Ha-Neul tıpkı kazada ölen öğretmeni gibi öğretmenliği sadece işi olduğu için değil, çevresindeki çocuklara, ebeveynlerine yardım etmek, dertlerine çare bulmak için yapan bir öğretmen olmak ister. Çaresiz, kimsesiz, zorba ya da züppeler genç öğretmenin hayatını zorlaştırsa da, tutkulu şekilde sözleşmeli öğretmenlik görevine devam eder.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Seo Hyun-jin, Ra Mi-ran, Ha Jun, Lee Chang-hoon, Lee Yun-hui
Tür : Dram, Komedi
Nadia adındaki genç bir kadın arkadaşlarının onun için düzenlediği 36. yaş günü partisine katılıyor. Gece sonunda beklenmedik bir kaza geçirerek ölen Nadia, gizemli bir şekilde hiçbir şey olmamış gibi kendini tekrar doğum günü partisinde bulur. Kafası karışan Nadia, partiden uzaklaşmaya çalışır fakat her defasında ölüm onu yakalar. Kimse Nadia'nın öldüğünü fark etmez ve Nadia aynı zaman dilimini tekrar tekrar yaşadığı bir döngüde sıkışıp kalmıştır. Yakınlarından yardım almaya çalışıp durumu çözmeye çalışsa da işe yaramıyor. Yalnız başına bu kısır döngünün sebebini bulmaya çalışırken, kendi gibi bir durum yaşayan Alan Zaveri ile tanışıyor. Çok zıt karakterlerde olan bu ikili birlikte neler olduğunu anlayıp döngüden kurtulmaya çalışır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Natasha Lyonne
Tür : Dram, Komedi
(7.3)
Yönetmen koltuğunda Onur Saylak'ın oturduğu ve pek çok önemli ismin oynadığı dizi psikolojik drama ve komedi türünde. İdeal bir aile gibi görünen, fakat her üyesinin birbirinden gizli tuttuğu ikinci bir hayatı olan, yalnızlıklarını paylaşamayan, birbirine aslında katlanamayan bir aile, ikinci hayatında hayal ettiklerini yaşamaya çalışıyor. Ailedeki baba Mimar Oktay Uysal, orta yaş bunalımına girer ve gizlice punk hayatı yaşamaya başlar. Oktay'ın eşi, çocukları ve babası da kendi gizli dünyalarını kurmaya çalışırken, hepsi birbirinden habersiz, trajik, komik ve karanlık yanlarını yaşar.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Öner Erkan, Uğur Yücel, Haluk Bilginer, Songül Öden, İbrahim Selim
Tür : Dram, Komedi
Raphael Bob-Waksberg tarafından oluşturulan, kara mizah ve felsefi unsurları ile öne çıkan, Amerikan yetişkin animasyonu türündeki dizi ağırlıklı olarak Los Angeles'ta geçiyor. Hayvanların konuşabilip insanlar gibi davranabildiği evrende, BoJack adında doksanlarda çok ünlü olan “Horsin' Around” adlı TV şovunun baş yıldızı olan bir at, yıldızı sönmüş olmasını kabul etmek istemez. 2014 yılında, Los Angeles’ta Hollywood manzaralı evinde, sit-com dizisinin bölümlerini izleyerek günlerini geçiren BoJack, eskiden kalma şöhretini canlandırmak için kendi biyografisini yazmaya başlar. Bir türlü ilerleye kaydedemeyen depresif at BoJack, kendi otobiyografisini yazması için kiralanan yazar Diane ile tanışır ve hikaye başlar.
Yapım Yılı : 2014
Oyuncular : Will Arnett, Aaron Paul, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins
Tür : Animasyon, Dram, Komedi
Eleanor Shellstrop adında, hap satan bir çağrı merkezinde çalışan, başkaları için hiç çalışmamış olan, bencil karakterli bir kadın ölür ve insanların öldükten sonra "İyi Yer"e veya "Kötü Yer"e gönderildiği bir ölüm sonrası hayata geçer. Alışveriş yaparken süpermarketteki tramvaylarla kendini öbür dünyaya fırlatılmış olarak bulan Eleanor'a, bu cennetsel evrende tanıştığı akıl hocası Michael, birçok masum insanı idam cezasından kurtarmak için verdiği sürekli mücadeleden ötürü "İyi Yer"e gelmiş olduğunu anlatınca, Eleanor buraya yanlışlıkla gönderildiğini ve başka bir Eleanor Shellstrop ile karıştırıldığını fark eder. Eleanor durumu çaktırmayıp burada kalmaya karar verir ve daha iyi bir insan olmaya çalışır. Eleanor kasabaya geldikten sonra işler rayından çıkmaya başlar ve Eleanor, komşuları Chidi, Tahani ve Jason ile birlikte sıradışı maceralara sürüklenir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, Jameela Jamil, Manny Jacinto
Tür : Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi
Renkli televizyon yeni yeni çıkmaya başlamış ve gündem Naziler dönemi sonrası... O zamanın giyim ve müzik tarzı, siyasi yaşamı, kapalı alanlarda sigara içilebiliyor olması ve havaalanlarına silah ile girilebiliyor olması ile tamamen 1970'li yıllar yansıtılıyor. Hayat gençliğinde gür saçlı, fit vücutlu ve pilotluk kazanmış olan Frank Murphy'yi, karısı Sue ile tanışıp okulu bırakarak bir hava yolu şirketinin bagaj sorumlusu olarak işe başlayan, kel, gözlüklü, şişman ve sinirli birine dönüştürmüştür. Hayal kırıklığına uğramış, Kore savaş gazisi Frank, eşi Sue, bir köpek ve 3 çocuk olan ailesiyle birlikte ortalarında Great Lakes bölgesinde yaşamaktadır. Frank'i kendi çocukluğundan esinlenerek Bill Burr seslendiriyor.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bill Burr, Laura Dern, Justin Long, Haley Reinhart
Tür : Animasyon, Komedi
(7.9)
Yakın arkadaş olan Family Guy'un senaristlerinden Andrew Goldberg ve komedyen Nick Kroll'un imzasını taşıyan dizide, New York şehrinin banliyölerinde, ergenlik çağına giren bir grup 7. sınıf öğrencisinin, bu çetrefilli dönemi apaçık bir şekilde ele alınıyor. Yetişkinler için hazırlanan bu animasyon dizisinde, ergenlik hormonları yüzünden alınan utanç verici kararların arkasında "Hormon Canavarları" bulunuyor. Başrollerimizin sürekli yanında olan Hormon Canavarları, vücutta yaşanan değişimleri, cinsel uyarılma gibi konuları, her konuyu sekse bağlayarak ve hayatlarının merkezine artık sadece cinselliği koyarak inceliyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Nick Kroll, John Mulaney, Fred Armisen, Jordan Peele, Jason Mantzoukas
Tür : Animasyon, Komedi
Bir çok ödülün yanı sıra, arka arkaya beş yıl en iyi komedi dizisi dalında Emmy ödülü kazanan sitcom, mockumentary yani sahte belgesel denilen, oyuncuların bazen kameraya doğrudan konuşması tarzında çekilmiştir. Dizide üç aile ve üç farklı yaşam anlatılıyor. Birbiriyle ilişkili bu üç ailenin babası Jay Pritchett ve onun çocukları Claire Dunphy ile Mitchell Pritchett'in ailelerinin yaşamlarına odaklanılıyor. Aile babası Jay, Gloria adında genç bir Latinle evlidir. Gloria'nın ilk evliliğinden oğlu onlarla yaşamaktadır. Jay'in kızı Claire Phil adında emlak acentesi olan cool baba ile evlidir ve üç çocukları vardır. Jay'in eşcinsel oğlu Mitchell, Cameron ile evlidir ve Vietnamlı bir kız çocuğunu evlat edinirler. Böyle bir ailede sıradan bir gün bile oldukça ilginç geçmektedir.
Yapım Yılı : 2009
Oyuncular : Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson
Tür : Komedi
Filtrele149 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori