Dizi Arşivi

(6.7)
Archie Comics'in karakterlerinden uyarlanan dizi; gizem, gençlik ve dram türündedir. Riverdale adındaki sevimli kasaba, dışarıdan herkesin yaşamak istediği, huzurla dolup taşan bir yer gibi görünmektedir. Ancak bu kasaba bazı insanların göremediği tuhaf olaylar meydana gelir. Kasabada yaşayan lise öğrencisi Jason, serinlemek için girdiği nehirde boğulur fakat tüm aramalara rağmen cesedi bulunamaz ve kaybolur. Kasaba halkı bu olaya epey şaşırıp ne yapacağını bilemez hale gelir. New York şehrinden Riverdale'e gelen ve eğitim hayatına başlamak üzere olan Veronica Lodge, ailesinin karışmış olduğu bir skandal suçlamadan dolayı kötü günler geçirirken, Jason'ın arkadaşları ile kaynaşıp, bir takım olaylara karışacaktır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Madelaine Petsch
Tür : Dram, Gizem, Suç
Leonardo Padrón adlı Venezuellalı senarist tarafından yaratılan Kolombiyalı gerilim drama dizisi, karısını öldüren tehlikeli bir organ kaçakçılığı örgütünden intikam almayı planlarken, kalbini taşıyan kadınla yakınlaşmasını anlatıyor. Simón ile Valeria adlı karı koca, hoş bir gece geçirdikten sonra araba kazası yaparlar. Valeria kaçırılır ve Simón karısının yeriyle ilgili isimsiz bir telefon alır. Camila ismindeki bir kadın kalp krizi geçirir ve gereken kalp nakli kaçırılan Valeria'dan gelir. Simon eşinin intikamını almak isterken çılgın bir arayış içindedir ve eşinin kalbini taşıyan Camila'ya âşık olur. Camila’nın gördüğü kâbuslar, donörünü bulma isteğini kamçılar ve her ikisi de gerçeği öğrenince heyecan tavan yapacaktır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ana Lucía Domínguez, Michel Brown, Sebastian Martinez, Camilo Amores, Margarita Muñoz
Tür : Gizem, Drama, Pembe Dizi
Vis a Vis isimli hapishane draması dizinin devamı niteliğinde, hapishanede geçmeyen ve yaratıcıları aynı olan suç draması, aksiyon, gerilim ve gizem türündeki dizi, yine hapishanedeki Zulema ve Macarena isimli iki kadın karaktere yoğunlaşıyor. Hapishanede düşman olan iki kadın, dışarıdaki normal hayata adapte olmakta zorluk yaşamışlar ve bir süre hırsızlar takımı oluşturup, kendilerini kuyumculara, bankalara ve casinolara adadıktan sonra ayrılma zamanının geldiğini kabul ederler. Önemli bir uyuşturucu lordunun kızının düğünü olacaktır ve son kez birlikte milyonlar değerinde bir soygun gerçekleştirmeyi planlayıp dört kadını işe alırlar. Soygun sonrasında ganimetleri paylaşmak için Oasis Otel'de buluşacak olan ekibin planı düşündükleri kadar mükemmel değildir.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Maggie Civantos, Najwa Nimri, Itziar Castro, David Ostrosky, Lucas Ferraro
Tür : Dram, Aksiyon, Gerilim, Gizem
Psikolojik gerilim ve suç türündeki Türk televizyon dizisi, Serdar Akar'ın yönetmenliğinde, Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Allen ve Melis Birkan başrollerinde olduğu farklı bir dizi. Türkiye'nin sayılı genetik profesörleri arasında yer alan ve babasının kurmuş olduğu bir vakıf üniversitesinde profesör olarak görev yapan Murat Günay, tedavisi mümkün olmayan bir hastalık sonucu beş yıldır komada bulunan kız kardeşi Ezo'nun tedavisine kendini adamıştır. İnancını hiç kaybetmeden araştırmalarına devam eden Murat, yüzlerce hastaya umut olabilecek bir ilaç keşfeder ve bir anda kendisini büyük bir olaylar zincirinin arasında bulur. Babasının gözleri önünde vahşice katledilmesinden dolayı komada olan Ezo'yu hayata döndürmek için tıbbi ve şamanik çareleri harmanlayıp, kendini kobay olarak kullandığında sarsıcı bir yan etkiyle yüzleşir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Kay Allen, Berkan Şal, Melis Birkan, Ayça Eren
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Macera
(7.5)
Okulları bir deprem yüzünden çöken Samuel, Nadia ve Christian adında üç işçi sınıfı genç, okullarının çökmesinden dolayı hatalı olan inşaat şirketi tarafından ödenen burs ile ülkenin en seçkin okulu olan Las Encinas'ta okumaya hak kazanırlar. Bu üç genç başta bunu bir fırsat olarak görseler de sınıf farkı okulun zengin öğrencileri tarafından sıklıkla hatırlatılır. Farklı yaşam tarzları, kıskançlık, sosyal boşluklar, her konuda ortaya çıkan rekabet üzerine bir de sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunmasıyla olaylar daha da karmaşık bir hal alır. Netflix için Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından oluşturulan, İspanyol gerilim, suç ve dram türündeki Élite adlı diziyi, Diziyou ile 1080p kalitesinde, İngilizce ve Türkçe altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Omar Ayuso
Tür : Dram, Gizem, Suç
Western kült klasiklerinden biri gibi görünen dram ve gerilim türündeki dizi, fantastik temalarıyla vahşi batı klasiğini dengeliyor. Geniş arazisinde bir çiftliği olan Royal Abbott, günlerini kayıp ineklerini arama, çiftlik işleriyle uğraşma, atları besleme gibi kırsal uğraşlarla geçirmektedir. Abbott, yüzeyinde ince beyaz bir toz bulutu olan, derinlerine gittikçe sonsuz görünen, kocaman bir kara delik bulur. Royal elini bu karanlığın içine soktuğunda yakın geleceğe ait bir takım görüntüler görürken, ailesi ve topraklarını bu gizemden korumak için büyük bir savaş verir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Josh Brolin, Imogen Poots, Lili Taylor, Tom Pelphrey, Tamara Podemski
Tür : Dram, Gerilim, Gizem, Vahşi Batı
Yönetmen koltuğunda Tolga Karaçelik ve Umut Aral'ın olduğu 190 ülkede yayına giren dizi bilim kurgu türünde. Deniz biyoloğu ve aynı zamanda dalış eğitmeni olan özgür ruhlu Arman, denizaltı ile yürütülen bir çalışmaya katılır. Ancak güneşte meydana gelen, dünyayı alt üst eden bir felaket yaşanır ve güneş ışığı yüzeydeki tüm insanları öldürmeye başlar. Denizin yüzlerce metre altındaki Yakamoz S-245 adlı askeri denizaltının mürettebatı, Arman ve ekibini alırlar. Yaşam mücadelesini arasında bu askeri denizaltının asıl görevi ve yüzeyde neler olup bittiğini anlamaya çalışan Arman, geminin ikinci kaptanı Umut ile zaman zaman gerilirken, hayatının aşkıyla ikinci bir şans elde edecektir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci, Ertan Saban, Meriç Aral, Jerry Hoffmann
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
Dünyanın en çok arananlar listesinde yıllardır en üst sırada yer alan "Red" lakaplı Raymond Reddington, kendini gönüllü olarak FBI'a teslim eden bir suç dehasıdır. Serbest kalması imkansız olan ve oldukça zeki bir adam olan Red, suçlarının affı için FBI'a bir teklifte bulunur. Buna göre özgürlüğü için yasal dokunulmazlık isterken, karşılığında hazırlamış olduğu suçluları ve organizasyonlarını anlatan bir liste verecektir. Henüz çaylak olan FBI profilcisi Elizabeth Keen'le birlikte çalışmak için ısrar eden Red, bir teröristin yakalanmasında FBI’a yardım ederek listesinin güvenirliliğini kanıtlar. Böylece Red ve Keen birlikte suçluları yakalamaya başlar.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : James Spader, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Hisham Tawfiq, Amir Arison
Tür : Dram, Gizem, Suç
(8.4)
Tom Hardy, Edward Hardy, Steven Knight tarafından yaratılan dizi 1800'lü yıllarda geçen bir dram dizisidir. Babası bir gemi taşımacılığı zinciri sahibi olan, İngiliz maceracı James Delaney, annesinin mensup olduğu bir Afrika kabilesinde uzun bir süre geçirip evden uzak kaldıktan sonra, babasının ölüm haberini alınca memleketi İngiltere'ye geri döner. Babasının yalnızca kendisine bıraktığı bir araziye, dönemin meşhur ve tehlikeli şirketi Doğu Hindistan Şirketi göz koymuştur. Öldüğü zannedilen James Keziah Delaney'in üvey kardeşi ile kocası araziyi satma planları yapmaktadır. Delaney deneyimli bir modern ordu savaşçısı ile doğaüstü güçlere sahip bir kabile savaşçısını bünyesinde barındıran yetenekleriyle, arazinin karını kendi almaya çalışanlara inat, kendine ait ticari bir imparatorluk kurmak için planlar yapar.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Tom Hardy, David Hayman, Jonathan Pryce, Oona Chaplin, Richard Dixon
Tür : Dram, Gizem
Son zamanların en popüler suç yazarlarından biri haline gelen Karin Slaughter'ın aynı isimli romanından uyarlanan dizi, Amerikan gerilim-drama ve suç türünde bir dizidir. Küçük bir kasabada yaşamakta olan Andrea Oliver, annesi ile birlikte 30. yaş gününü kutlamak için yemeğe çıkar. Yemek için gittikleri restoranda vahşi bir saldırı olur. Genç bir adam kendisini terk ettiği için kız arkadaşını ve onun annesini öldürür. Andrea bu küçük kasabada polis olsa da olanlar karşısında paniğe kapılır. Andy'nin annesi ise son derece soğuk kanlı bir şekilde saldırgana cevap verip onu öldürür. Bunun üzerine Andy, dikkati kendi üzerine çeken annesinin karanlık geçmişine dair parçaları birleştirmek üzere bilmediği gerçeklerle yüzleşmek ister.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Toni Collette, David Wenham, Bella Heathcote, Jessica Barden, Omari Hardwick
Tür : Dram, Gizem, Suç
Filtrele149 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori