Dizi Arşivi

(8.5)
İlk sezon için Michael Connelly'nin The Concrete Blonde, City of Bones, Echo Park kitaplarından ilham alan dizi, Eric Overmyer tarafından Amazon için geliştirilmiştir. Los Angeles Polis Departmanı dedektifi Harry Bosch, cinayet masasında çalışmaktadır ve 13 yaşında bir çocuğa ait olduğu tespit edilen bir kemik bulunmasının ardından olayı sorgulamaya başlar. Sorgulamaya devam ederken Dedektif Bosch, bir seri katili haksız yere öldürme suçuyla karşı karşıyadır ve federal mahkemede yargılanmaya başlar. Dedektif çevresindekilerin de etkisi ile hayatının en zorlayıcı dönemlerinden birini yaşar.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick
Tür : Dram, Gizem, Suç
Sara Shepard'ın kaçırılan komşusundan ilham alarak kaleme aldığı ve 2006 yılında yayımladığı, çok tutan ve sevilen roman serisinden uyarlanan dizi, dram, gerilim ve gizem türünde yer alıyor. Entrikanın, yalanların eksik olmadığı Ravenswood kasabasında, Spencer Hastings, Hanna Marin, Aria Montgomery, Emily Fields ve Alison DiLaurentis adlarındaki aynı arkadaş grubundaki kızlar bir pijama partisine giderler. Alison partide ortadan kaybolur ve hiçbir yerde bulunamaz. Bir yıl kadar sonra Alison'ın cesedi eskiden yaşadığı evin arkasında bulunur. Ceset bulunduktan sonra gruptaki diğer 4 kız arkadaşa, “A” isimli anonim kişisinden yalnız Alison’ın bildiği sırların olduğu mesajlar gelmeye başlar. Cenaze töreninden sonra bile mesajlar gelmeye devam eder ve 4 arkadaş Alison'a ne olduğunu ve A'nın gerçekte kim ya da kimler olduğunu öğrenmek isterken gerilim ve gizem dolu maceralara girerler.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Bailee Madison, Chandler Kinney, Zaria, Malia Pyles, Maia Reficco
Tür : Dram, Gizem, Gerilim
(5.9)
Yönetmenliğini ve senarist koltuğunu Vanessa Gazy'nin üstlendiği dizi gerilim, gizem ve drama türünde yer alıyor. Leni ve Gina adındaki tek yumurta ikizi olan 2 kadın, çocukluklarından beri yer değişerek birbirlerinin yerine geçmektedirler. Bu gizli ve tehlikeli alışkanlığı yetişkinlik dönemlerinde de sürdüren Leni ve Gina, 2 evi, 2 kocayı ve bir çocuğu paylaştıkları ikili bir hayat elde ederler. Mükemmel şekilde planladıkları bu ikili hayat, ikizlerden birinin kaybolmasıyla dünyalarının kaos ortamına dönüşmesiyle sonuçlanır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Michelle Monaghan, Matt Bomer, Daniel Sunjata, Ali Stroker, Karen Robinson
Tür : Dram, Gizem, Gerilim
Babalarının cinayete kurban gitmesinden sonra anneleriyle beraber Locke malikanesine yerleşen 3 kardeşin, bu evde yaşanan fantastik olaylara dahil olmaları anlatılıyor. Yüzyıllardır Locke ailesine ait olan Key House, tüm kasabanın gizemli bulduğu bir evdir. Ailenin en küçüğü Bode, evde fısıltılar duymaktadır. Bu fısıltıların kaynağının bazı anahtarlardan geldiğini fark eder. Anahtarların gizemini araştıran 3 kardeş fantastik olayların kilitlerini bir bir açacaktırlar.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia Jones, Jackson Robert Scott, Petrice Jones
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem
Daria Polatin'in aynı adlı romanından uyarlanan drama, gizem ve korku türündeki dizinin yönetmenliğini John Fawcett, Lislie Hope, Brad Anderson ve Steven A. Adelson üstleniyor. Jules Mathis adındaki 15 yaşındaki genç, okuldan eve gelir ve evin mutfağında oturan tanımadığı bir kız bulur. Psikiyatrist Dr. Suzanne Mathis adındaki annesi, mutfaktaki kızın Mae adında, hastanedeki hastalarından biri olduğunu ve birkaç gün birlikte kalmaları gerektiğini söyler. Doktorun ailesini tehlikeye atarak gizemli bir tarikattan kaçırdığı Mae, anında ayak uydurup, Jules'un kıyafetlerini giyip sevgisiyle flört etmeye varan tavırlarıyla gitmeye hiç niyeti olmadığını gösterir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Emily Deschanel, Madeleine Arthur, Xaria Dotson, Sam Jaeger, Gerardo Celasco
Tür : Dram, Gizem, Suç
Mireia Oriol'un yönettiği İspanyol doğaüstü gerilim dizisinin oyuncu kadrosunda Álex Villazán, Pol Monen ve Claudia Roset, Javier Morgade, Nil Cardoner, María Caballero, Milena Smit ve Elena Irureta gibi isimler yer alıyor. Alma adındaki genç kız, sınıf arkadaşlarıyla birlikte tuhaf bir trafik kazası geçirir ve arkadaşlarının pek çoğunun ölümüyle sonuçlanan bu kazada hafızasını yitirmiş olarak bir hastanede uyanır. Kazaya veya geçmişine dair hiç bir hatırası olmayan Alma'ya ailesi yabancı gibi görünürken, yaşadığı evin sırlarla dolu olduğunu fark eder. Alma giderek etrafındaki herkesin yalan söylediğini ve onu başka birine dönüştürmeye çalıştıklarına inanır. Yabancı hissettiği dünyada kapana kısılan Alma, kaza günü yaşananları çözmeye ve kimliğini yeniden kazanmaya çalışır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Mireia Oriol, Álex Villazán, Pol Monen, Javier Morgade, Claudia Roset
Tür : Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem
Homura Kawamoto tarafından yazılan ve Kei Saiki tarafından çizilen bir Japon manga dizisi, Kakegurui animesinin spin-off'u ve yan ürünü olan bir dizidir. Çalışkan ve takdirlik bir öğrenci olan Mary Saotome, sıradan bir ailenin kızıdır. Elit siyaset ve finans çevrelerinden gelen genç kızların çoğunlukta olduğu Özel Hyakkaou Akademisi'ne başlayan Mary, atletik beceriler ya da akademik başarının önemsiz olduğu bu okulda katı hiyerarşiye uymak durumundadır. En önemli yeteneğin kumarbazlık olduğu okulda öğrenciler kumar borçları yapıp, okul hayatlarında zorluklar yaşamaktadır. Mary aklını ve şansını kullanarak yeni insanlarla tanışıp, çılgın kumar dünyasında geçinebilecek mi?
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Minami Tanaka, Rina Honnizumi, You Taichi, Yuko Kaida, Aoi Koga
Tür : Animasyon, Dram, Gizem
(6.3)
ANS Productions ve Evrensel Film imzalı, yapımcılığını Evren Oğuz'un, yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı dizi, aksiyon, polisiye ve gerilim türündeki dizinin başrollerini Birce Akalay, Olgun Toker ve Şehsuvar Aktaş paylaşmaktadır. Kadın cinayetlerini araştırmak amacıyla emniyet bünyesinde yeni kurulan Özel Suçlar Birimi'nin başına getirilen Komiser Önem Özülkü ve ekibi, katillerle amansız bir mücadeleye başlar. Komiser Önem Özülkü, bu süreçte elindeki vakalardan çok, cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkeklerle zorluk yaşar.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Birce Akalay, Şehsuvar Aktaş, Olgun Toker, Berna Öztürk, Hakan Meriçliler
Tür : Dram, Gizem, Suç, Aksiyon, Gerilim, Polisiye
Álex Guzmán adında bir genç adamın kız kardeşi öldürülür. Bunu üzerine bir de kız kardeşinin ölümünden suçlu bulunur ve haksız yere 18 yıl hapis yatar. Gerçek suçluyu bulmak, hayatının 18 yılını çalan kişi ya da kişilerden intikam almak ve adaleti kendi yerine getirmeye karar verir. Gerçek suçluyu gizemli bir şekilde aramaya başlayan Álex, olayların farklı yönlerini görerek aradıklarından fazlasını ortaya çıkarır. Masumiyetini kanıtlarken, kendisine yanlışlar yapan Lazcano ailesinden intikam almak için, kız kardeşinin sevgilisi olan Rodolfo'nun CEO'luğa atanma töreninde Lazcano ailesine karşı ilk hamlesini yapar.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Manolo Cardona, Carolina Miranda, Ginés García Millán, Claudia Ramírez, Eugenio Siller
Tür : Dram, Gizem, Suç
(6.7)
Archie Comics'in karakterlerinden uyarlanan dizi; gizem, gençlik ve dram türündedir. Riverdale adındaki sevimli kasaba, dışarıdan herkesin yaşamak istediği, huzurla dolup taşan bir yer gibi görünmektedir. Ancak bu kasaba bazı insanların göremediği tuhaf olaylar meydana gelir. Kasabada yaşayan lise öğrencisi Jason, serinlemek için girdiği nehirde boğulur fakat tüm aramalara rağmen cesedi bulunamaz ve kaybolur. Kasaba halkı bu olaya epey şaşırıp ne yapacağını bilemez hale gelir. New York şehrinden Riverdale'e gelen ve eğitim hayatına başlamak üzere olan Veronica Lodge, ailesinin karışmış olduğu bir skandal suçlamadan dolayı kötü günler geçirirken, Jason'ın arkadaşları ile kaynaşıp, bir takım olaylara karışacaktır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Madelaine Petsch
Tür : Dram, Gizem, Suç
Filtrele181 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori