Dizi Arşivi

(7.6)
See günümüzden uzak distopik bir gelecekte, insanlığın görme yetisinin tanrı tarafından alındığı bir dönemde geçiyor. Görme kabiliyetinden yoksun toplum, hayatta kalmak için farklı yöntemler geliştirmiş. İnsanlar hissederek, dokunarak ve seslerle yollarını bulmaya çalışırlar. İpler üzerine düğümler atarak yeni bir alfabe bile geliştirmişlerdir. Bu düzen, uzun yıllar sonra avcı-toplayıcı yaşam sürdüren halkın arasına görme yetisiyle gelen ikiz bebeklerin doğumuyla değişmeye başlar. İnsanlar bebekleri mucizevi ve şeytani görenler olarak ayrılırlar. Onları yok etmek isteyenler ve korumak isteyenler arasında büyük bir macera başlar. Dizinin başrolünü, korkusuz savaşçı Baba Voss'u canlandıran Jason Momoa üstleniyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jason Momoa, Nesta Cooper, Archie Madekwe, Hera Hilmar, Sylvia Hoeks
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Breaking Bad dizisinin spin-off'u olan dizi, Breaking Bad'deki efsane hikaye başlamadan 6 yıl öncesine gidiyor ve hikayede suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman adlı avukatın hayatı anlatılıyor. Kendi halinde yaşayan ve avukat olan abisinin izinden gitmek isteyen Jimmy McGill'in uyanık yapısı sebebiyle, abisi onun dürüst ve iyi bir avukat olamayacağını düşünür. Jimmy bir yandan davaları kazanmaya çalışırken bir yandan müşteri kazanmayı hedefler. İyi bir hukuk kariyeri yapmak isterken bol bol çalışan Jimmy’nin yolu zamanla uyuşturucu patronlarıyla kesişir. Better Call Saul, iyi bir adamın nasıl ahlak yoksunu bir adama dönüştüğü işlenen, yine Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yazılan bir suç dizisidir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando
Tür : Dram, Komedi, Suç
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri adlı tarihin en pahalı dizisi, J.R.R. Tolkien'in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarından spesifik olarak birinden değil, arka plandan ve Silmarillion hikâyelerinde anlatılan olaylardan uyarlanıyor. Orta Dünya'nın destansı İkinci Çağ'ına ve kitaplardan binlerce yıl öncesinde yaşananlara odaklanıyor. Orta Dünya'nın büyük ölçüde barış içinde olduğu bir dönemde, uzun süredir korkulan kötülüğün yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşiliyor. Elfler için 3, cüceler için 7, ölümlü insanlar için 9 ve Sauron için bir adet olmak üzere, toplamda 20 güç yüzüğünün yaratılışına, nereden geldiklerine ve gücün ırklar üzerindeki etkisi anlatılırken, Dumanlı Dağlar'ın en karanlık derinliklerinden, Elf başkenti Lindon'un görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor'dan haritanın en ücra köşelerine kadar bu krallıklar ve karakterler onlardan sonra da miraslarını yaşatacaklardır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Morfydd Clark, Tyroe Muhafidin, Ian Blackburn
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Game of Thrones sezonları gibi George R. R. Martin'in "A Song of Ice and Fire" adlı kitap serisinden "Fire and Blood" adlı kitabından uyarlanan Amerikan fantastik drama dizisidir. Game of Thrones'tan tanıdığımız Targaryen Hanedanlığının kendi içerisindeki taht mücadelesini ve bir yandan da Demir Taht üzerindeki iddialarını korumaya çalışmasını anlatacak olan dizi, efsanevi Game of Thrones dizisinin spin-off projesi olarak oluşturuldu ve Game of Thrones'un 300 yıl öncesine odaklanıyor. Ejderhaların kral seçtiği bir hanedanlığın, Dünya üzerindeki diğer hanedanlıklarla olan kanlı savaşı ve Ejderhaların Dansını yani Targaryen iç savaşı aktarılıyor.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Paddy Considine, Matt Smith, Rhys Ifans, Emma D'Arcy, Olivia Cooke
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Yönetmenliğini Yoon Jong Bin, senaryosunu Yoon Jong Bin ve Hwang Jung-Min'in kaleme aldığı yapım, Güney Kore aksiyon, gerilim ve suç türünde yer alıyor. Gerçek olaylardan uyarlanan dizide, Surinam eyaletinde faaliyet gösteren Koreli bir uyuşturucu baronunu yakalamak için devlet ajanlarının gizli görevine katılarak, hayatını riske atmaktan başka seçeneği olmayan Kang In-Gu adındaki sıradan bir girişimciyi anlatıyor. Kang In-Gu yeni işi için bir fabrikaya bakmaya gider ve kendini bir çete savaşı ortasında bulur. In-Gu bölge papazı ve avukat yardımını istemeyerek, gizli bir ajanın teklif ettiği anlaşmayı değerlendirir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ha Jung-woo, Hwang Jung-min, Park Hae-soo, Jo Woo-jin, Yoo Yeon-seok
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç
(8.5)
The Karate Kid filmindeki 1984 All Valley Karate Turnuvası'nda yaşananların 30 yıl sonrası anlatılan dizi, Amerikan dövüş sanatları komedi-drama türünde yer alıyor. Johnny Lawrence hayatını kuralsız yaşamış işsiz bir tamircidir ve zorbalığa uğrayan Miguel isimli bir çocuğu kurtarır. Gereken ilhamı alan Johnny, ünlü Cobra Kai dövüş sanatları atölyesini yeniden açarak yeni öğrencilerini eğitmeye başlar. Geçen yılların ardından farklı hayatlar sürdüren ve başarılı bir iş adamı olan Daniel, Johnny ile yeniden rakip olmuştur. Johnny Lawrence'ı 1984 yılında hileli bir şekilde turnuvadan eleyen Daniel, ezeli rakibinin hoşuna gitmese de Johnny'nin oğlu Robby'yi, hocası Bay Miyagi'ye layık bir dövüşçü olarak yetiştirmeye başlar ve aralarındaki rekabet yeniden kızışır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Ralph Macchio, William Zabka, Courtney Henggeler, Xolo Mariduena, Tanner Buchanan
Tür : Aksiyon, Dram, Komedi, Macera
(8.5)
İlk sezon için Michael Connelly'nin The Concrete Blonde, City of Bones, Echo Park kitaplarından ilham alan dizi, Eric Overmyer tarafından Amazon için geliştirilmiştir. Los Angeles Polis Departmanı dedektifi Harry Bosch, cinayet masasında çalışmaktadır ve 13 yaşında bir çocuğa ait olduğu tespit edilen bir kemik bulunmasının ardından olayı sorgulamaya başlar. Sorgulamaya devam ederken Dedektif Bosch, bir seri katili haksız yere öldürme suçuyla karşı karşıyadır ve federal mahkemede yargılanmaya başlar. Dedektif çevresindekilerin de etkisi ile hayatının en zorlayıcı dönemlerinden birini yaşar.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick
Tür : Dram, Gizem, Suç
Yetiştirme yurdunda büyüyen ve 18 yaşına gelmeden yurttan kaçıp hayata tutunmaya çalışan Emanuel, kaçtığı gece yurttan bir arkadaşıyla birlikte bir hırsızlık eylemine girişir ve polisten kaçarken kendisini kanatları altına alan ve manevi annesi konumuna gelen Minou ile tanışır. Yalnız ve şehvete aç kadınların uğrak noktası olan bir resim galerisi sahibi olan Minou, galerinin arka planında kadınlara jigolo hizmeti vermekte ve bu yüzden işlek bir galerinin sahibi olmaktadır. Küçük yaşta geçirdiği kaza ile psikolojik ve fiziksel gördüğü zarar dışında, babasını da kaybeden ve içine kapanan Julia, güzel sanatlar fakültesinde okuyan ve resim sanatına büyük tutkusu olan bir genç kızdır. Annesi Ana, sık sık müşterisi olduğu Emanuel'i karmaşık bir aile olayına karıştırır ve içine kapanık kızının özgüven kazanması için kızı Julia ile romantik bir ilişkiye başlaması için tutar. Emanuel mesleğinin temel kuralını çiğneyerek Julia'ya aşık olur ve Ana gerçeği kızına söylemekle tehdit eder.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Jesús Castro, Victoria White, Fabiola Campomanes, Francisco Denis, Begoña Narváez
Tür : Dram
Netflix dizisi The Order'dan tanınan Dennis Heaton ve Shelley Eriksen tarafından yaratılan ve yapımcılığı üstlenilen dizi, Kanada bilim kurgu türünde yer alıyor. Çılgın fikirlere sahip bir bilim adamı, etik olmayan bir gen tedavisini 3 yetişkin genç üzerinde dener. DNA'larını değiştirip yıkıcı süper güçler kazandıran deney, bu üç 20'li yaşlarında olan genci yaratığa dönüştürmüştür. Abbi, Tilda ve Juan adında 20'li yaşlarında olan gençler kendilerine bunu yapan bilim adamını avlamak ve tekrar kendilerini insan yapmaya zorlamak için bir araya gelirler. Canavara dönüşen üç kafadar, gen terapisi sebebiyle elde ettikleri güçleri, kötülerle savaşmak için kullanmaya karar verir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Italia Ricci, Iñaki Godoy, Morgan Taylor Campbell, Rhianna Jagpal, Rhys Nicholson
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Sara Shepard'ın kaçırılan komşusundan ilham alarak kaleme aldığı ve 2006 yılında yayımladığı, çok tutan ve sevilen roman serisinden uyarlanan dizi, dram, gerilim ve gizem türünde yer alıyor. Entrikanın, yalanların eksik olmadığı Ravenswood kasabasında, Spencer Hastings, Hanna Marin, Aria Montgomery, Emily Fields ve Alison DiLaurentis adlarındaki aynı arkadaş grubundaki kızlar bir pijama partisine giderler. Alison partide ortadan kaybolur ve hiçbir yerde bulunamaz. Bir yıl kadar sonra Alison'ın cesedi eskiden yaşadığı evin arkasında bulunur. Ceset bulunduktan sonra gruptaki diğer 4 kız arkadaşa, “A” isimli anonim kişisinden yalnız Alison’ın bildiği sırların olduğu mesajlar gelmeye başlar. Cenaze töreninden sonra bile mesajlar gelmeye devam eder ve 4 arkadaş Alison'a ne olduğunu ve A'nın gerçekte kim ya da kimler olduğunu öğrenmek isterken gerilim ve gizem dolu maceralara girerler.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Bailee Madison, Chandler Kinney, Zaria, Malia Pyles, Maia Reficco
Tür : Dram, Gizem, Gerilim
Filtrele181 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori