Dizi Arşivi

(7.6)
See günümüzden uzak distopik bir gelecekte, insanlığın görme yetisinin tanrı tarafından alındığı bir dönemde geçiyor. Görme kabiliyetinden yoksun toplum, hayatta kalmak için farklı yöntemler geliştirmiş. İnsanlar hissederek, dokunarak ve seslerle yollarını bulmaya çalışırlar. İpler üzerine düğümler atarak yeni bir alfabe bile geliştirmişlerdir. Bu düzen, uzun yıllar sonra avcı-toplayıcı yaşam sürdüren halkın arasına görme yetisiyle gelen ikiz bebeklerin doğumuyla değişmeye başlar. İnsanlar bebekleri mucizevi ve şeytani görenler olarak ayrılırlar. Onları yok etmek isteyenler ve korumak isteyenler arasında büyük bir macera başlar. Dizinin başrolünü, korkusuz savaşçı Baba Voss'u canlandıran Jason Momoa üstleniyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jason Momoa, Nesta Cooper, Archie Madekwe, Hera Hilmar, Sylvia Hoeks
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Rick çatlak, parlak zekalı ve alkolik bir bilim adamıdır. Zamanının çoğunu peşinde sürüklediği Morty ile boyutlar arası yolculuklarda alternatif evrenleri keşfetmekle geçirmektedir. Profesör dede Rick ve torunu Morty’nin sınırları kestirilemeyen bol maceralı yolculukları, eğlence ile dolu olmasının yanı sıra derin psikolojik ve felsefi çıkarımlar yapılabilmesini mümkün kılan bir alt metine de sahiptir. Yapımcılığını Harmon'un üstlendiği dizi, senaryo tekniği ve müzikleriyle de dikkatleri üzerine çekerek son yılların en iyi çizgi filmi olma iddiasını koruyor.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri adlı tarihin en pahalı dizisi, J.R.R. Tolkien'in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarından spesifik olarak birinden değil, arka plandan ve Silmarillion hikâyelerinde anlatılan olaylardan uyarlanıyor. Orta Dünya'nın destansı İkinci Çağ'ına ve kitaplardan binlerce yıl öncesinde yaşananlara odaklanıyor. Orta Dünya'nın büyük ölçüde barış içinde olduğu bir dönemde, uzun süredir korkulan kötülüğün yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşiliyor. Elfler için 3, cüceler için 7, ölümlü insanlar için 9 ve Sauron için bir adet olmak üzere, toplamda 20 güç yüzüğünün yaratılışına, nereden geldiklerine ve gücün ırklar üzerindeki etkisi anlatılırken, Dumanlı Dağlar'ın en karanlık derinliklerinden, Elf başkenti Lindon'un görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor'dan haritanın en ücra köşelerine kadar bu krallıklar ve karakterler onlardan sonra da miraslarını yaşatacaklardır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Morfydd Clark, Tyroe Muhafidin, Ian Blackburn
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Game of Thrones sezonları gibi George R. R. Martin'in "A Song of Ice and Fire" adlı kitap serisinden "Fire and Blood" adlı kitabından uyarlanan Amerikan fantastik drama dizisidir. Game of Thrones'tan tanıdığımız Targaryen Hanedanlığının kendi içerisindeki taht mücadelesini ve bir yandan da Demir Taht üzerindeki iddialarını korumaya çalışmasını anlatacak olan dizi, efsanevi Game of Thrones dizisinin spin-off projesi olarak oluşturuldu ve Game of Thrones'un 300 yıl öncesine odaklanıyor. Ejderhaların kral seçtiği bir hanedanlığın, Dünya üzerindeki diğer hanedanlıklarla olan kanlı savaşı ve Ejderhaların Dansını yani Targaryen iç savaşı aktarılıyor.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Paddy Considine, Matt Smith, Rhys Ifans, Emma D'Arcy, Olivia Cooke
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Polonyalı firma CD Project Red, Cyberpunk 2077 oyununu çıkarmadan bu anime dizisinin çıkacağını da duyurmuştu. Anime severlerin Star Wars: Visions, SSSS. Dynazenon ve Little Witch Academia gibi serilerden hatırlayabileceği Japonyalı firma Studio Trigger dizinin geliştiricisidir. Teknoloji ve sibernetik implantlarıyla ve vücut değiştirmenin takıntı hâline geldiği gelecekteki bir şehirde, Night City'de hayatta kalmaya çalışan 10 yaşındaki bir sokak çocuğu, her şeyini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalınca Edgerunner olarak yani siberpunk olarak da bilinen kanun kaçağı bir paralı asker olarak hayatta kalır. Oyunda olduğu gibi anime dizide de cinsellik aleni şekilde gösteriliyor.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : KENN
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Netflix dizisi The Order'dan tanınan Dennis Heaton ve Shelley Eriksen tarafından yaratılan ve yapımcılığı üstlenilen dizi, Kanada bilim kurgu türünde yer alıyor. Çılgın fikirlere sahip bir bilim adamı, etik olmayan bir gen tedavisini 3 yetişkin genç üzerinde dener. DNA'larını değiştirip yıkıcı süper güçler kazandıran deney, bu üç 20'li yaşlarında olan genci yaratığa dönüştürmüştür. Abbi, Tilda ve Juan adında 20'li yaşlarında olan gençler kendilerine bunu yapan bilim adamını avlamak ve tekrar kendilerini insan yapmaya zorlamak için bir araya gelirler. Canavara dönüşen üç kafadar, gen terapisi sebebiyle elde ettikleri güçleri, kötülerle savaşmak için kullanmaya karar verir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Italia Ricci, Iñaki Godoy, Morgan Taylor Campbell, Rhianna Jagpal, Rhys Nicholson
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Babalarının cinayete kurban gitmesinden sonra anneleriyle beraber Locke malikanesine yerleşen 3 kardeşin, bu evde yaşanan fantastik olaylara dahil olmaları anlatılıyor. Yüzyıllardır Locke ailesine ait olan Key House, tüm kasabanın gizemli bulduğu bir evdir. Ailenin en küçüğü Bode, evde fısıltılar duymaktadır. Bu fısıltıların kaynağının bazı anahtarlardan geldiğini fark eder. Anahtarların gizemini araştıran 3 kardeş fantastik olayların kilitlerini bir bir açacaktırlar.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia Jones, Jackson Robert Scott, Petrice Jones
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem
(8.7)
Süper güçlere sahip kişilerin, toplum gözünde kahraman olarak görülse de çoğunun kibirli aynı zamanda da yozlaşmış karakterlerde olduğu ve markalaştığı bir evrende geçen The Boys dizisi, süper kahraman türüne farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor. Güçlerini ve ünlerini halkın yararına değil kendi yararına olacak şekilde kullanan, Vought International isimli bir şirkete ait olan The Seven ile tüm süper güçlülerden nefret eden ve Billy Butcher tarafından yönetilen The Boys adlı başlıca iki grup bulunmaktadır. Garth Ennis ile Darick Robertson'ın The Boys adlı çizgi romanından uyarlanan ve aynı ismi taşıyan diziyi 1080p olarak, İngilizce ve Türkçe altyazı seçenekleriyle Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Erin Moriarty, Dominique McElligott
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Dünyanın farklı yerlerinde doğan 43 kadın, hiçbir hamilelik belirtisi göstermeden doğum yapar. Aynı gün doğan ve süper güçlere sahip bu çocuklar, kısmen terk edilir, kısmen de ölürler. Çılgın ve zengin bir girişimci olan Sir Reginald Hargreeves, bu çocuklardan 7 tanesini bulur ve evlat edinir. Çocuklara Luther, Diego, Allison, Klaus, 5 numara, Ben ve Vanya isimlerini veren Hargreeves, baskıcı ve kuralcı bir tutumla çocukları eğitip yetiştirir. Büyük olayların üstesinden gelerek ünlü olan birbirleriyle pek anlaşamayan bu akademi üyeleri zamanla bir bir orayı terk ederler. Çocukları büyüten Hargreeves, gizemli bir şekilde ölünce çocuklar sorunları bir yana bırakıp olayı araştırmak için yeniden bir araya gelirler.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Mireia Oriol'un yönettiği İspanyol doğaüstü gerilim dizisinin oyuncu kadrosunda Álex Villazán, Pol Monen ve Claudia Roset, Javier Morgade, Nil Cardoner, María Caballero, Milena Smit ve Elena Irureta gibi isimler yer alıyor. Alma adındaki genç kız, sınıf arkadaşlarıyla birlikte tuhaf bir trafik kazası geçirir ve arkadaşlarının pek çoğunun ölümüyle sonuçlanan bu kazada hafızasını yitirmiş olarak bir hastanede uyanır. Kazaya veya geçmişine dair hiç bir hatırası olmayan Alma'ya ailesi yabancı gibi görünürken, yaşadığı evin sırlarla dolu olduğunu fark eder. Alma giderek etrafındaki herkesin yalan söylediğini ve onu başka birine dönüştürmeye çalıştıklarına inanır. Yabancı hissettiği dünyada kapana kısılan Alma, kaza günü yaşananları çözmeye ve kimliğini yeniden kazanmaya çalışır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Mireia Oriol, Álex Villazán, Pol Monen, Javier Morgade, Claudia Roset
Tür : Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem
Filtrele181 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori