Dizi Arşivi

ABD yapımı animasyon, bilim kurgu türündeki dizi, her bölümde farklı bir konuyu ve karakterleri ele alıyor. Fight Club, Se7en, The Social Network gibi filmlerden tanınan David Fincher’ın uzun süredir hayata geçirmeyi istediği projenin yaratıcılığını Deadpool'un yönetmen koltuğunda oturan Tim Miller yaptı. İnsan doğası, ırkçılık, savaş gibi pek çok konunun işlendiği dizi, kara komedi, korkunç yaratıklar, komedi, fantezi, korku gibi pek çok türü içinde barındıran, yetişkinlere özel bir yapımdır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular :
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi
İspanya yapımı olan dizi, Kanarya adaları bölgesinde çekilmiş, aksiyon, gerilim ve bilim kurgu türünde yer alıyor. Sosyal medya ağlarında çok aktif olan Zoa adında genç kız ile dört eğlenceli ve çekici genç, gözlerden uzak gizli bir adada, yeni bir içki markası sponsorluğunda düzenlenen partiye katılır. Çok çekici görünen bu cennet, aslında tehlikeli tuzaklar ve sırlara sahiptir. Mutlu musun? sorusuyla gelen iletilerle başlayan macera gizemli bir hale gelir. Gençler için heyecan verici ve hayatlarının tatili haline gelen gezi, kısa bir süre sonra göründüğü gibi çıkmayacaktır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Amaia Salamanca, Amaia Aberasturi, Belinda, Lola Rodríguez, Sergio Momo
Tür : Aksiyon, Macera, Gerilim, Bilim Kurgu
Güney Kore dizilerinden dram türündeki dizi, Ha Il-kwon'in Annarasumanara adlı eserinden uyarlandı. Erken yaşlarında olgunlaşmak zorunda kalan Yoon A-Yi hayatın acımasız gerçekleri altında ezilen bir genç kızdır. Çok zor bir anında sessiz yardım çığlığını Lee-Eul adında bir sihirbaz alır ve aniden belirir. Yetişkin yaşına rağmen çocuk kalmak isteyen, terk edilmiş bir lunaparkta yaşayan sihirbaz Lee, genç kızın yaşadığı sorunları ortadan kaldırıp ona umut ışığı olmaya başlar. Baek Ha-na adında, bu sihirbazın sırlarını ifşa etmeye kararlı olan bir gençtir ve kamerayla luna parka girdiğinde Ah-Yi'yi içerde görünce şaşırır. Lunaparka kurduğu gizli kamerada ilginç görüntüler bulur.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ji Chang-wook, Choi Sung-eun, Hwang In-yeop, Hong Seo-hee, Nam Da-reum
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
(7.7)
1985 yapımı aynı adı taşıyan filmden esinlenilen dizi, ABD yapımı bir fantastik gençlik dizisidir. Beacon Hills Lisesi'nde okuyan bir genç olan Scott McCall, lakros oynayan, okulunda dışlanmış bir gençtir. Bir gün ormanda dolaşırken bir kurt adam Scott'ı ısırır ve hayatı değişmeye başlar. Yeni kurt adam kimliğinin tehlikesiyle ve ergenlik sorunlarıyla denge içinde yaşayabilmekte zorlanır. Başka bir gizemli kurt adam Derek Hale değişen kimliğinde Scott'a yardım ederken, en yakın arkadaşı Stiles Stilinski de her zamanki gibi yanında ve sırdaşıdır. Yeni becerileri sayesinde Scott, lakros takımında yedekten kaptanlığa yükselir. Kurt adam avcılığı yapan bir aileden olan Allison Argent'a aşık olan Scott, bu tehlikeli seçimiyle yaşamak için Derek ile takım kurmaya karar verir.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Tyler Posey, Dylan O'Brien, Holland Roden, Shelley Hennig, Dylan Sprayberry
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
(3.6)
"The Lord of the Rings" üçlemesi, "The Amazing Race" ve "Queer Eye"ın yapımlarının arkasındaki Akademi ve Emmy ödüllü ekipler tarafından ekrana getirilen dizi, 8 gencin eski bir kehaneti gerçekleştirerek bir Krallığı kurtarmaları gereken fantastik, kurgusal Everealm dünyasına bırakan sürükleyici bir yarışma dizisidir. Macera, zorluk, keşif, iyiyle kötünün savaşı, bir kale içinde ve çevresinde, her türlü mistik yaratık, yıkım ve güç amaçlı bir büyücü ile tamamlanan fantezi dünyasında izleyicileri kelimenin tam anlamıyla şaşırtıcı, yaratıcı bir aleme götürdüğünü belli ediyor.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Emily Gateley, Braeden De La Garza, Racquel Jean-Louis, Elliott Ross, Harry Aspinwall
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
(8.2)
Babasını çocukken kaybeden Alma Winograd-Diaz neredeyse ölümüne sebep olabilecek bir trafik kazası geçirir. Bu kazanın ardından bir süre komada kalıp sonra uyanır fakat bir şeyler farklıdır. Zamanla arasında bir bağ vardır ve yıllar önce vefat eden babasını görüp onunla konuşmaktadır. Babası Alma'ya zamanda yolculuk yapıp bazı şeyleri değiştirebileceğini, ölümünü engelleyebileceğini söyler. Alma da bu yeni yeteneğini babasının öldüren kişiyi bulup onu engellemek için kullanmaya karar verir. Oyuncuların normal video çekiminden sonra her bir kare için yapılan çizimler ve efektler ile ortaya çıkarılan bu animasyon dizi rotoskop tekniği ile yapılmış.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Rosa Salazar, Angelique Cabral, Constance Marie, Siddharth Dhananjay, Daveed Diggs
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
Psikolojik gerilim ve suç türündeki Türk televizyon dizisi, Serdar Akar'ın yönetmenliğinde, Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Allen ve Melis Birkan başrollerinde olduğu farklı bir dizi. Türkiye'nin sayılı genetik profesörleri arasında yer alan ve babasının kurmuş olduğu bir vakıf üniversitesinde profesör olarak görev yapan Murat Günay, tedavisi mümkün olmayan bir hastalık sonucu beş yıldır komada bulunan kız kardeşi Ezo'nun tedavisine kendini adamıştır. İnancını hiç kaybetmeden araştırmalarına devam eden Murat, yüzlerce hastaya umut olabilecek bir ilaç keşfeder ve bir anda kendisini büyük bir olaylar zincirinin arasında bulur. Babasının gözleri önünde vahşice katledilmesinden dolayı komada olan Ezo'yu hayata döndürmek için tıbbi ve şamanik çareleri harmanlayıp, kendini kobay olarak kullandığında sarsıcı bir yan etkiyle yüzleşir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Kay Allen, Berkan Şal, Melis Birkan, Ayça Eren
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Macera
Nilüfer İpek Gökdel'in "Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi" adlı romanından uyarlanan drama, fantastik, aksiyon ve bilim kurgu türündeki süper kahraman dizisi, İstanbul’un son muhafızı olma vazifesini üstlenen Hakan'ın görevini yerine getirmeye çalışma çabasını anlatıyor. Hakan adında genç bir adam, İstanbul'da bir dükkan sahibi olarak sıradan şekilde yaşarken, kendisini evlat edinen babası Neşet'in öldürülmesinden sonra, kadim bir gizli birlikle olan bağını keşfeder ve görevi şehri korumaktır. Seçilmiş kişi konumunda olan Hakan, tarihten gelen gizemli ölümsüzlerden kurtulup, İstanbul şehrini ve tüm insanlığı korumak için sonu gelmez bir maceraya atılır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Funda Eryiğit
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Yönetmen koltuğunda Tolga Karaçelik ve Umut Aral'ın olduğu 190 ülkede yayına giren dizi bilim kurgu türünde. Deniz biyoloğu ve aynı zamanda dalış eğitmeni olan özgür ruhlu Arman, denizaltı ile yürütülen bir çalışmaya katılır. Ancak güneşte meydana gelen, dünyayı alt üst eden bir felaket yaşanır ve güneş ışığı yüzeydeki tüm insanları öldürmeye başlar. Denizin yüzlerce metre altındaki Yakamoz S-245 adlı askeri denizaltının mürettebatı, Arman ve ekibini alırlar. Yaşam mücadelesini arasında bu askeri denizaltının asıl görevi ve yüzeyde neler olup bittiğini anlamaya çalışan Arman, geminin ikinci kaptanı Umut ile zaman zaman gerilirken, hayatının aşkıyla ikinci bir şans elde edecektir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci, Ertan Saban, Meriç Aral, Jerry Hoffmann
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
Yaratıcılığını ve yönetmenliğini James Gunn'ın üstlendiği, The Suicide Squad filminde geçen olaylardan 5 ay sonrasını anlatan aksiyon, macera ve komedi türündeki dizi DC Evreni yapımıdır. Tüm dünyaya barışı getirmek için gereken her şeyi yapmaya yemin eden, hatta bunun için masumları öldürmekten kaçınmayan, Peacemaker adıyla faaliyetlerini sürdüren bir süper kahraman olan Cristopher Smith, çocukluğundan itibaren mükemmel asker ve mükemmel katil olmak için eğitilir. Christopher, bir grup suçluyla birlikte, Belle Reve hapishanesinde yatarken, devlet tarafından oluşturulan "İntihar Timi" adında bir ekiple gizli bir göreve çıkmaları, karşılığında ise cezalarının hafifletileceği söylenir ve konu ilerledikçe ne kadar önemli bir görevde olduklarını fark ederler.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : John Cena, Danielle Brooks, Freddie Stroma, Chukwudi Iwuji, Jennifer Holland
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Filtrele149 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori