Dizi Arşivi

Netflix yapımı olan suç konulu belgesel dizisinde, cinayet suçundan hüküm giyen ve idam edilmeyi bekleyen mahkumlar ile hayatlarının geri kalanını parmaklıklar ardında geçirmek zorunda olan mahkumların davaları farklı bir bakış açısıyla aktarılıyor. Bölümler genel olarak mahkumun işlediği suçu anlatmasıyla başlıyor ve ABD hukuk sisteminin tuhaf çarpıklıkları gözler önüne serilirken, suçluların geçmişi ve olayların arka planı anlatıldıkça, pek çok azılı suçlu için bile empati duyulmaya başlanıyor. Her bir bölüm farklı bir suçlu ve yakınları ile yapılan röportajlar aktarılırken, savcılar, savunma avukatları, dedektifler, kurbanların ve mahkumların aileleri ve arkadaşları yaşanan trajik olaylara kendi bakış açısını katıyor. Gerçek katillerin öldürme sebeplerine ışık tutan belgesel dizisi, aydınlatıcı bir bakış açısı sunuyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular :
Tür : Belgesel, Suç
Emmy ödüllü doğa bilimci David Attenborough tarafından sunulan yeni doğa belgeseli Life in Colour, renklerin farklı hayvanların yaşamlarında oynadığı rolü araştıran 3 bölümden oluşuyor. İnsan gözüyle görülemeyen ışık spektrumlarını yakalayan kameraların kullanımıyla hayvanların hayatları boyunca renkleri nasıl kullandıklarını, farklı türlerin renklerle olan karmaşık ilişkilerini anlamamıza olanak sağlıyor. Attenborough kariyerine 1950'lilerin başında başladığında böyle bir dizi yapmak istiyormuş fakat o günlerde sadece siyah-beyaz televizyon olmasından dolayı yapılamayan Life in Colour belgeseli aynı zamanda bir tutkunun gerçekleşmesi. Yürütücü yapımcılığını Sharmila Chowdhury, Stephen Dunlevy ve Colette Beaudry’nin üstlendiği, yönetmen koltuğunda Adam Geiger, Sally Thomson, Nick Green ve Bridget Appleby’nin oturduğu David Attenborough's Life in Colour dizisini Diziyou ile 1080p kalitesinde, İngilizce ve Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
(6.8)
Gizli servis ve istihbarat birimlerinde görev alan kişilerin röportaj şeklinde gerçekleştirdikleri konuşmalar ile ilerleyen Netflix'in bilim ve politik konulu yeni 8 bölümlük belgesel serisi Spycraft (Casusluk Sanatı); casusluk tarihinin gelişimini anlatıyor. Çeşitli ülkelerin gizli servis ve istihbarat birimlerinin kullandığı yöntemler paylaşılırken tarihte bilinen pek çok önemli olayın gizli yüzü açığa çıkarılıyor. Casusların heyecanlı dünyalarında casusluk için tarih boyunca geliştirilen teknolojinin nasıl katkı sağladığını gözler önüne seren belgeselin bölümleri; Gözetim Teknolojileri ve Gökteki Göz, Ölümcül Zehirler, Sekspiyonaj, Gizli Veri Toplama, Gizli İletişim, Özel Harekat ve Sabotajlar, Şifre Kırıcılar ve İdeal Casusu Bulmak konularını anlatıyor. Bu ilginç yapımı Diziyou farkıyla Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle, 1080p kalitesinde izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular :
Tür : Belgesel
Planet Earth II'nin yayınlanmasının ardından bir yıl sonra, Sir David Attenborough 2001'de yayınlanan The Blue Planet'in devamı ile okyanusları yeniden keşfe çıkıyor. 4 yıl gibi sürede çekilen yapımın, su altı çekimleri 6 bin saat sürmüştür. Blue Planet II her bölümde farklı yaşam alanlarına ışık tutuyor. Okyanusun derinlikleri, mercan kayalıkları ve sahiller bunlardan bazıları. Çevre kirliliğine de değinen serinin bir yerinde Attenborough'dan "Okyanuslarda yüzyıllardır stabil kalan bazı şartlar radikal bir şekilde değişiyor" sözlerini duyuyoruz. Müziklerinin yine Hans Zimmer'in olan Blue Planet 2 adlı dizi belgeselini Diziyou farkıyla 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
The Blue Planet Türkçe ismiyle Mavi Gezegen, İngiliz devlet yayın kuruluşu BBC tarafından yapılan ve doğa tarihi programlarının yüzü Sir Attenborough'un usta anlatımıyla hayat bulan belgesel dizisidir. Okyanuslar hakkında daha önce hiç duyulmamış bilgilere ve daha önce görüntülenmemiş görüntülere yer veren en kapsamlı belgeseldir. Her bölümde okyanus dünyasının farklı taraflarını ekranlara taşıyan yapım; derin, açık ve donmuş denizler gibi bazı habitatlara daha yakından bakmamızı sağlıyor. Gezegenimizin dörtte üçünü kaplayan okyanuslar ve denizler hakkında bildiklerimiz henüz sınırlı olsa da The Blue Planet belgesel serisinde, gizemi bilinmeyen dünyalara bir adım daha yaklaşıyoruz. The Blue Planet adlı belgesel diziyi Diziyou üzerinden 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2001
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
(9.0)
Dünyanın en büyük yabani hayvanlarıyla göz göze gelebileceğiniz son yer olan ve doğanın tüm ihtişamıyla görülebildiği kıtayı ekranlara taşıyan yapım. 2013 yılında 87 yaşına giren BBC'nin son elli yılında pek çok belgeselle yolculuğa çıkaran ve seslendirmesiyle hayat veren Sir David Attenborough; bu kez vahşi hayatın dünyada sergilediği en büyük gösteriyi, dev Afrika kıtasını yeniden keşfediyor. Savanlardaki vahşi yaşamın anlatıldığı ilk bölümle başlayan belgesel dizi, Kongo'nun balta girmemiş ormanlarını, Sahra çölünü ve Afrika vahşi yaşamı tehdit eden sorunlarını konu alıyor. 2013 yılında yayınlanan İngiltere yapımı diziyi, 1080p kalitesinde Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Human Planet, 2011 İngiltere yapımı 8 bölümlük belgesel serisidir. Dünya üzerinde sadece bir canlı, kendine bütün habitatlarda yaşama imkanı sağlayabilmiştir. Bu canlı bizleriz. Her bölüm farklı habitatı konu alırken, insan türünün en zorlu yaşam koşullarına adapte oluşu, en ilginç örnekleriyle karşımıza çıkıyor. Belgesel serisi, insanların vahşi doğa ve aşırı derecede olumsuz şartlara nasıl çarpıcı ve akıllı çözümler bulduklarını, uygulamalarını ekranlara taşıyor. 2007 yılında çekimlerine başlanan yapım; BBC, Discovery ve BBC Worldwide tarafından yapılmıştır. 40 farklı ülkeden görüntüler içeren serinin çekimleri 3 yıl sürmüş ve 2011 yılında yayınlanmıştır. Human Planet adlı belgesel dizisini Diziyou üzerinden 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : John Hurt
Tür : Belgesel
Planet Earth 2, BBC'nin en çok izlenen belgesel dizisi Planet Earth'ün devamı niteliğindedir. Dünyanın en ulaşılmaz habitatların eşsiz özelliklerini ve canlıların farklı yaşam şekillerini konu alıyor. Yeni teknolojik gelişmelerle ile birlikte, benzersiz ayrıntı düzeyi ve çarpıcı çekimler oluşturulması sağlanmış. Vahşi yaşam gösterilerinden ve samimi karşılaşmalara kadar benzersiz sahneleri olan Planet Earth 2 adlı belgesel dizisini 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Emmy ödüllü, Sir David Attenborough tarafından seslendirilen, doğal dünyamızın muhteşem çeşitliliğini konu alan doğa belgesel dizisi. İlk kez 2006 yılında BBC'de izleyicilerle buluşan ve 11 bölümden oluşan dizi, BBC tarafından bugüne kadar yaptırılan en büyük bütçeli doğa belgesel dizisidir. Çekimleri 4 yıl süren yapım, Yeryüzünün en el değmemiş mekanlarına keşfe davet ediyor. Nehir yataklarını, uçsuz bucaksız çölleri, derin mağaraları, buz dünyasını ve ihtişamlı dağları daha yakından bakmamıza olanak sağlayan dizi; nefes kesen manzaraları, ender görülen yaşam formlarını ve eşsiz canlıları ekranlara taşıyor. Her bölümü 50 dakika süren Planet Earth dizi belgeselini Diziyou farkıyla 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Our Planet, doğa tarihçisi Sir David Attenborough'un anlatıcılığını üstlendiği, Birleşik Krallık yapımı 8 bölümlük doğa belgeseli dizisidir. Dünya Doğayı Koruma Vakfı ile birlikte hazırlanan yapım, dünyamızın doğal, eşsiz ve değerli mucizelerini ekranlara taşıyor. Okyanusun esrarengiz derinliklerini, Afrika'nın uçsuz bucaksız topraklarını, Kuzey Kutbu’nun soğuk ve ıssız doğasını, Güney Amerika'nın tür zengini yağmur ormanlarını kısacası dünyanın dört bir tarafını, 600'ün üzerinde ekip üyesiyle 3500 günden uzun süre boyunca çekim yapılması sonucunda 4 yılda tamamlanmıştır. 50 ülkeyi kapsayan proje, farklı bir bakış açısı ve teknoloji ile birlikte çarpıcı çekimler oluşturmuştur. Ödüllü dizi Planet Earth'ün yaratıcılarının imzasını taşıyan Our Planet adlı belgesel dizisini 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Filtrele181 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori