Dizi Arşivi

ABD yapımı animasyon, bilim kurgu türündeki dizi, her bölümde farklı bir konuyu ve karakterleri ele alıyor. Fight Club, Se7en, The Social Network gibi filmlerden tanınan David Fincher’ın uzun süredir hayata geçirmeyi istediği projenin yaratıcılığını Deadpool'un yönetmen koltuğunda oturan Tim Miller yaptı. İnsan doğası, ırkçılık, savaş gibi pek çok konunun işlendiği dizi, kara komedi, korkunç yaratıklar, komedi, fantezi, korku gibi pek çok türü içinde barındıran, yetişkinlere özel bir yapımdır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular :
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi
(8.2)
Babasını çocukken kaybeden Alma Winograd-Diaz neredeyse ölümüne sebep olabilecek bir trafik kazası geçirir. Bu kazanın ardından bir süre komada kalıp sonra uyanır fakat bir şeyler farklıdır. Zamanla arasında bir bağ vardır ve yıllar önce vefat eden babasını görüp onunla konuşmaktadır. Babası Alma'ya zamanda yolculuk yapıp bazı şeyleri değiştirebileceğini, ölümünü engelleyebileceğini söyler. Alma da bu yeni yeteneğini babasının öldüren kişiyi bulup onu engellemek için kullanmaya karar verir. Oyuncuların normal video çekiminden sonra her bir kare için yapılan çizimler ve efektler ile ortaya çıkarılan bu animasyon dizi rotoskop tekniği ile yapılmış.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Rosa Salazar, Angelique Cabral, Constance Marie, Siddharth Dhananjay, Daveed Diggs
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
Yetişkin animasyon dizisi Brickleberry’nin yaratıcısı olan Roger Black ve Waco O'Guin'in imzasını taşıyan komedi türündeki yapım, suçun baya yaygın olduğu, polisin yetersiz olduğu Güney Batı'daki küçük bir kasabada geçiyor. Genç ve hevesli çaylak polis adayı Kevin Crawford, yanlışlıkla babasının testislerini vurarak hadım eder. Kevin öfke sorunu olan babası polis şefi Randall Crawford gibi bir polis olmak ister ve her konuda ona rapor vermek zorundadır. Büyük bir uyuşturucu vakasında çok dandik bir ekiple bizzat babasının idaresinde olan polis gücünde kendini kanıtlamaya çalışır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Kyle Kinane, Cedric Yarbrough, David Herman, Tom Kenny, Sarah Chalke
Tür : Animasyon, Komedi
Raphael Bob-Waksberg tarafından oluşturulan, kara mizah ve felsefi unsurları ile öne çıkan, Amerikan yetişkin animasyonu türündeki dizi ağırlıklı olarak Los Angeles'ta geçiyor. Hayvanların konuşabilip insanlar gibi davranabildiği evrende, BoJack adında doksanlarda çok ünlü olan “Horsin' Around” adlı TV şovunun baş yıldızı olan bir at, yıldızı sönmüş olmasını kabul etmek istemez. 2014 yılında, Los Angeles’ta Hollywood manzaralı evinde, sit-com dizisinin bölümlerini izleyerek günlerini geçiren BoJack, eskiden kalma şöhretini canlandırmak için kendi biyografisini yazmaya başlar. Bir türlü ilerleye kaydedemeyen depresif at BoJack, kendi otobiyografisini yazması için kiralanan yazar Diane ile tanışır ve hikaye başlar.
Yapım Yılı : 2014
Oyuncular : Will Arnett, Aaron Paul, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins
Tür : Animasyon, Dram, Komedi
Cüce Papaz, Yarı-Elf Druid, İnsan Silahşör, Goliath Barbar, Cüce Ozan, Yarı-Elf Ranger ve Yarı-Elf Rogue karakterlerinin bir araya gelerek atıldıkları birbirinden heyecanlı ve aynı zamanda komik maceraları konu alan dizi fantezi-animasyon türünde. Bu renkli grup, evreni karanlık büyülü güçlerden ve korkunç canavarlardan kurtarmaya çalışırken grup olarak hareket etmeyi öğrenir. Bu çok zorlu görevde bir büyücüyü devirirken, güçlü bir lanetle yüzleşmek durumunda kalırlar.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Matthew Mercer, Ashley Johnson, Laura Bailey, Liam O'Brien, Marisha Ray
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi
Renkli televizyon yeni yeni çıkmaya başlamış ve gündem Naziler dönemi sonrası... O zamanın giyim ve müzik tarzı, siyasi yaşamı, kapalı alanlarda sigara içilebiliyor olması ve havaalanlarına silah ile girilebiliyor olması ile tamamen 1970'li yıllar yansıtılıyor. Hayat gençliğinde gür saçlı, fit vücutlu ve pilotluk kazanmış olan Frank Murphy'yi, karısı Sue ile tanışıp okulu bırakarak bir hava yolu şirketinin bagaj sorumlusu olarak işe başlayan, kel, gözlüklü, şişman ve sinirli birine dönüştürmüştür. Hayal kırıklığına uğramış, Kore savaş gazisi Frank, eşi Sue, bir köpek ve 3 çocuk olan ailesiyle birlikte ortalarında Great Lakes bölgesinde yaşamaktadır. Frank'i kendi çocukluğundan esinlenerek Bill Burr seslendiriyor.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bill Burr, Laura Dern, Justin Long, Haley Reinhart
Tür : Animasyon, Komedi
(7.9)
Yakın arkadaş olan Family Guy'un senaristlerinden Andrew Goldberg ve komedyen Nick Kroll'un imzasını taşıyan dizide, New York şehrinin banliyölerinde, ergenlik çağına giren bir grup 7. sınıf öğrencisinin, bu çetrefilli dönemi apaçık bir şekilde ele alınıyor. Yetişkinler için hazırlanan bu animasyon dizisinde, ergenlik hormonları yüzünden alınan utanç verici kararların arkasında "Hormon Canavarları" bulunuyor. Başrollerimizin sürekli yanında olan Hormon Canavarları, vücutta yaşanan değişimleri, cinsel uyarılma gibi konuları, her konuyu sekse bağlayarak ve hayatlarının merkezine artık sadece cinselliği koyarak inceliyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Nick Kroll, John Mulaney, Fred Armisen, Jordan Peele, Jason Mantzoukas
Tür : Animasyon, Komedi
(9.4)
League of Legends yaratıcılarının imzasını taşıyan animasyon dizisi, rüya gibi olan ütopik şehir Piltover ile yeraltı dünyası Zaun arasındaki zorlu çatışmanın ortasında, iki efsanevi kahramanın doğuş hikayesi ile başlıyor. Powder (Jinx) ve Vi, ailelerini şehirlerarası savaşta kaybeden ve Vander tarafından evlat edinilen iki kız kardeştir. Dizide birbirinden kopan bu kız kardeşlerin, savaşın farklı taraflarında savaşmasının yanı sıra, iki şehir arasındaki pek çok farklı yön anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Katie Leung, Kevin Alejandro, Jason Spisak
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Bir Japon çizgi romanından uyarlanan Death Note dizisi, onyedi yaşında lise son sınıf öğrencisi olan Yagami Light'ın, bir şinigaminin (ölüm meleği) düşürdüğü olağan üstü özelliklere sahip bir defteri, 'Ölüm Defteri'ni bulduktan sonra yaşantısının değişimini anlatıyor. Üniversite sınavına hazırlanan, yetenekli ve zeki bir öğrenci olan Light, hayatı sıkıcı bulmakta ve zevk almamaktadır. Bir gün üzerinde “Death Note” yazan bir defter bulur ve incelemeye başlar. Deftere yazılan ismin öleceğini öğrenir ve doğruluğunu test etmeye karar verir. Bir suçlunun ismini yazar ve haberlerde o kişinin öldüğünü görür. Bunun üzerine oldukça şaşırmış olan Yagami, defterin gücü sayesinde neler yapabileceğini farkederek kendi dünyasını yaratmak için suçluların peşine düşer.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Mamoru Miyano, Noriko Hidaka, Nozomu Sasaki
Tür : Animasyon, Gizem
İnsanların ve uzaylıların beraber yaşadığı uzak bir gelecekte geçen animasyon dizide, 5 yıl bir uzay gemisine kapatılıp, hasar gören uyduları tamir etme cezası alan mahkum Gary ve yaşadıkları anlatılıyor. Gary, evrenin koruyucu ekibi Infinty Guard üyesi olan Quinn'i gördüğü anda aşık olup, bir Infinty Guard pilotunun üniformasını giyerek, yanlışlıkla bir meksikalı aile lokantasını ve 92 Infinty Guard savaş gemisini patlatarak uzay hapishanesine girmiştir. Bu gemide Gary'ye, geminin kontrolünü sağlayan Hue ve aklını kaçırmasın diye arkadaşlık etmesi için verilen KVN adında iki yapay zeka eşlik etmektedir. Gary bir gün yine uydu tamirindeyken Mooncake ismini verdiği yeşil bir canlı formu yüzüne çarpar ve olaylar iyice farklılaşmaya başlar.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Fred Armisen, Tom Kenny, Olan Rogers, Coty Galloway, Tika Sumpter
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
Filtrele149 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori