Dizi Arşivi

İspanya yapımı olan dizi, Kanarya adaları bölgesinde çekilmiş, aksiyon, gerilim ve bilim kurgu türünde yer alıyor. Sosyal medya ağlarında çok aktif olan Zoa adında genç kız ile dört eğlenceli ve çekici genç, gözlerden uzak gizli bir adada, yeni bir içki markası sponsorluğunda düzenlenen partiye katılır. Çok çekici görünen bu cennet, aslında tehlikeli tuzaklar ve sırlara sahiptir. Mutlu musun? sorusuyla gelen iletilerle başlayan macera gizemli bir hale gelir. Gençler için heyecan verici ve hayatlarının tatili haline gelen gezi, kısa bir süre sonra göründüğü gibi çıkmayacaktır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Amaia Salamanca, Amaia Aberasturi, Belinda, Lola Rodríguez, Sergio Momo
Tür : Aksiyon, Macera, Gerilim, Bilim Kurgu
(3.6)
"The Lord of the Rings" üçlemesi, "The Amazing Race" ve "Queer Eye"ın yapımlarının arkasındaki Akademi ve Emmy ödüllü ekipler tarafından ekrana getirilen dizi, 8 gencin eski bir kehaneti gerçekleştirerek bir Krallığı kurtarmaları gereken fantastik, kurgusal Everealm dünyasına bırakan sürükleyici bir yarışma dizisidir. Macera, zorluk, keşif, iyiyle kötünün savaşı, bir kale içinde ve çevresinde, her türlü mistik yaratık, yıkım ve güç amaçlı bir büyücü ile tamamlanan fantezi dünyasında izleyicileri kelimenin tam anlamıyla şaşırtıcı, yaratıcı bir aleme götürdüğünü belli ediyor.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Emily Gateley, Braeden De La Garza, Racquel Jean-Louis, Elliott Ross, Harry Aspinwall
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Vis a Vis isimli hapishane draması dizinin devamı niteliğinde, hapishanede geçmeyen ve yaratıcıları aynı olan suç draması, aksiyon, gerilim ve gizem türündeki dizi, yine hapishanedeki Zulema ve Macarena isimli iki kadın karaktere yoğunlaşıyor. Hapishanede düşman olan iki kadın, dışarıdaki normal hayata adapte olmakta zorluk yaşamışlar ve bir süre hırsızlar takımı oluşturup, kendilerini kuyumculara, bankalara ve casinolara adadıktan sonra ayrılma zamanının geldiğini kabul ederler. Önemli bir uyuşturucu lordunun kızının düğünü olacaktır ve son kez birlikte milyonlar değerinde bir soygun gerçekleştirmeyi planlayıp dört kadını işe alırlar. Soygun sonrasında ganimetleri paylaşmak için Oasis Otel'de buluşacak olan ekibin planı düşündükleri kadar mükemmel değildir.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Maggie Civantos, Najwa Nimri, Itziar Castro, David Ostrosky, Lucas Ferraro
Tür : Dram, Aksiyon, Gerilim, Gizem
(8.2)
İspanyol dizileri sevenlerin tanıdık yüzler bulacağı dizi dram, gerilim türünde. Kibar ve hassas bir kadın olan Macerena Ferreiro, çalıştığı şirkette patronuna aşık olur ve hayatı alt üst olur. Aşık olduğu adama olan bağlılığını adam da bildiği için Macarena'dan zimmetine para geçirmesini ister. Macarena erkek arkadaşına kanar ve bu işi yapmaya çalışır. Fakat başarılı olamaz ve kısa süre içinde yakalanır. Adam Macarena'nın üstüne tüm suçu yıkıp kendini aklar ve Macarena fuhuş, uyuşturucu ve cinayet gibi pek çok illegal olayların döndüğü Cruz del Sur hapishanesine gönderilir. Bu tip durumlara ve olaylara hiç alışkın olmayan Macarena 7 yıl hapis cezası alırken, hapishanenin acımasız ortamında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Najwa Nimri, Maggie Civantos, Berta Vázquez, Alba Flores, María Isabel Díaz Lago
Tür : Dram, Gerilim, Aksiyon
Psikolojik gerilim ve suç türündeki Türk televizyon dizisi, Serdar Akar'ın yönetmenliğinde, Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Allen ve Melis Birkan başrollerinde olduğu farklı bir dizi. Türkiye'nin sayılı genetik profesörleri arasında yer alan ve babasının kurmuş olduğu bir vakıf üniversitesinde profesör olarak görev yapan Murat Günay, tedavisi mümkün olmayan bir hastalık sonucu beş yıldır komada bulunan kız kardeşi Ezo'nun tedavisine kendini adamıştır. İnancını hiç kaybetmeden araştırmalarına devam eden Murat, yüzlerce hastaya umut olabilecek bir ilaç keşfeder ve bir anda kendisini büyük bir olaylar zincirinin arasında bulur. Babasının gözleri önünde vahşice katledilmesinden dolayı komada olan Ezo'yu hayata döndürmek için tıbbi ve şamanik çareleri harmanlayıp, kendini kobay olarak kullandığında sarsıcı bir yan etkiyle yüzleşir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Kay Allen, Berkan Şal, Melis Birkan, Ayça Eren
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Macera
Nilüfer İpek Gökdel'in "Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi" adlı romanından uyarlanan drama, fantastik, aksiyon ve bilim kurgu türündeki süper kahraman dizisi, İstanbul’un son muhafızı olma vazifesini üstlenen Hakan'ın görevini yerine getirmeye çalışma çabasını anlatıyor. Hakan adında genç bir adam, İstanbul'da bir dükkan sahibi olarak sıradan şekilde yaşarken, kendisini evlat edinen babası Neşet'in öldürülmesinden sonra, kadim bir gizli birlikle olan bağını keşfeder ve görevi şehri korumaktır. Seçilmiş kişi konumunda olan Hakan, tarihten gelen gizemli ölümsüzlerden kurtulup, İstanbul şehrini ve tüm insanlığı korumak için sonu gelmez bir maceraya atılır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Funda Eryiğit
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
(8.4)
İsrail TV dizisi Hatufim (Savaş Mahkûmları) temel alınarak geliştirilen ve Gideon Raff tarafından yaratılan ABD politik gerilim dizisi, 67. Primetime Emmy Ödülünü almaya hak kazanmıştır. Irak'ta savaşa giden deniz çavuşu Brody, ortalıktan kaybolur ve öldü diye tanımlanır. Bundan 8 yıl sonrasında bir sığınma operasyonu tatbikatında evde bulunarak esasında ölmediği kesinleşen Brody'ye devlet tarafından kahraman ünvanı verilir. Fakat bipolar duygudurum bozukluğu hastalığı olan bir CIA ajanı Carrie Mathison, Brody'nin El Kaide için çalıştığına kafayı takmıştır. Carrie, Brody'nin örgüt tarafından gönderildiğini ve Amerika Birleşik Devletleri'ne saldırı düzenleyeceğini düşünmektedir.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Claire Danes, Maury Sterling, Numan Acar, Nimrat Kaur, Mandy Patinkin
Tür : Aksiyon, Dram, Macera, Politik, Savaş, Suç
Yaratıcılığını ve yönetmenliğini James Gunn'ın üstlendiği, The Suicide Squad filminde geçen olaylardan 5 ay sonrasını anlatan aksiyon, macera ve komedi türündeki dizi DC Evreni yapımıdır. Tüm dünyaya barışı getirmek için gereken her şeyi yapmaya yemin eden, hatta bunun için masumları öldürmekten kaçınmayan, Peacemaker adıyla faaliyetlerini sürdüren bir süper kahraman olan Cristopher Smith, çocukluğundan itibaren mükemmel asker ve mükemmel katil olmak için eğitilir. Christopher, bir grup suçluyla birlikte, Belle Reve hapishanesinde yatarken, devlet tarafından oluşturulan "İntihar Timi" adında bir ekiple gizli bir göreve çıkmaları, karşılığında ise cezalarının hafifletileceği söylenir ve konu ilerledikçe ne kadar önemli bir görevde olduklarını fark ederler.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : John Cena, Danielle Brooks, Freddie Stroma, Chukwudi Iwuji, Jennifer Holland
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Dünyanın farklı yerlerinde doğan 43 kadın, hiçbir hamilelik belirtisi göstermeden doğum yapar. Aynı gün doğan ve süper güçlere sahip bu çocuklar, kısmen terk edilir, kısmen de ölürler. Çılgın ve zengin bir girişimci olan Sir Reginald Hargreeves, bu çocuklardan 7 tanesini bulur ve evlat edinir. Çocuklara Luther, Diego, Allison, Klaus, 5 numara, Ben ve Vanya isimlerini veren Hargreeves, baskıcı ve kuralcı bir tutumla çocukları eğitip yetiştirir. Büyük olayların üstesinden gelerek ünlü olan birbirleriyle pek anlaşamayan bu akademi üyeleri zamanla bir bir orayı terk ederler. Çocukları büyüten Hargreeves, gizemli bir şekilde ölünce çocuklar sorunları bir yana bırakıp olayı araştırmak için yeniden bir araya gelirler.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları adlı kitap serisinden uyarlanan dizi, 9. Yüzyılda Anglosakson ve Vikingler arasında geçen savaşları konu alan aksiyon drama tarih türündedir. Babası bir savaşta ölen Uhtred, bir İngiliz kralının oğludur. Babası savaşta ölünce Paganların yaşadığı bölgeye götürülür ve Kont Ragnar’ın kölesi haline gelir. Kont Ragnar bir saldırı sonucu ölür ve çocukluğunu Paganların yaşadığı bölgede geçiren Uhtred tekrar İngilitere'ye döner. Uhtred'in babası öldükten sonra amcası tahta geçmiştir. Amcası tahtın varisi olan Uhtred'i öldürmek ister ve Kont Ragnar'ı Uhtred'in öldürdüğü iftirasını atar. Böylelikle Uhtred İngilizlerden de paganlardan da yardım alamaz. Kendisine yardım edebilecek birilerini bulmak için dolaşır ve yolu Wessex Krallığı'na düşer. Burada İngiltere'yi pagan istilasından kurtarmak ve tek çatı altında toplamak isteyen Alfred ile tanışır. Uhtred ise İngilizleri mi paganları mı seçeceğini bilemez ve bir ikilemin ortasında kalır.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Alexander Dreymon, Emily Cox, Ian Hart, Caspar Griffiths, Ruby Hartley
Tür : Aksiyon, Dram, Macera, Politik, Savaş
Filtrele149 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori