Dizi Arşivi

(7.6)
See günümüzden uzak distopik bir gelecekte, insanlığın görme yetisinin tanrı tarafından alındığı bir dönemde geçiyor. Görme kabiliyetinden yoksun toplum, hayatta kalmak için farklı yöntemler geliştirmiş. İnsanlar hissederek, dokunarak ve seslerle yollarını bulmaya çalışırlar. İpler üzerine düğümler atarak yeni bir alfabe bile geliştirmişlerdir. Bu düzen, uzun yıllar sonra avcı-toplayıcı yaşam sürdüren halkın arasına görme yetisiyle gelen ikiz bebeklerin doğumuyla değişmeye başlar. İnsanlar bebekleri mucizevi ve şeytani görenler olarak ayrılırlar. Onları yok etmek isteyenler ve korumak isteyenler arasında büyük bir macera başlar. Dizinin başrolünü, korkusuz savaşçı Baba Voss'u canlandıran Jason Momoa üstleniyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jason Momoa, Nesta Cooper, Archie Madekwe, Hera Hilmar, Sylvia Hoeks
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Rick çatlak, parlak zekalı ve alkolik bir bilim adamıdır. Zamanının çoğunu peşinde sürüklediği Morty ile boyutlar arası yolculuklarda alternatif evrenleri keşfetmekle geçirmektedir. Profesör dede Rick ve torunu Morty’nin sınırları kestirilemeyen bol maceralı yolculukları, eğlence ile dolu olmasının yanı sıra derin psikolojik ve felsefi çıkarımlar yapılabilmesini mümkün kılan bir alt metine de sahiptir. Yapımcılığını Harmon'un üstlendiği dizi, senaryo tekniği ve müzikleriyle de dikkatleri üzerine çekerek son yılların en iyi çizgi filmi olma iddiasını koruyor.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri adlı tarihin en pahalı dizisi, J.R.R. Tolkien'in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarından spesifik olarak birinden değil, arka plandan ve Silmarillion hikâyelerinde anlatılan olaylardan uyarlanıyor. Orta Dünya'nın destansı İkinci Çağ'ına ve kitaplardan binlerce yıl öncesinde yaşananlara odaklanıyor. Orta Dünya'nın büyük ölçüde barış içinde olduğu bir dönemde, uzun süredir korkulan kötülüğün yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşiliyor. Elfler için 3, cüceler için 7, ölümlü insanlar için 9 ve Sauron için bir adet olmak üzere, toplamda 20 güç yüzüğünün yaratılışına, nereden geldiklerine ve gücün ırklar üzerindeki etkisi anlatılırken, Dumanlı Dağlar'ın en karanlık derinliklerinden, Elf başkenti Lindon'un görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor'dan haritanın en ücra köşelerine kadar bu krallıklar ve karakterler onlardan sonra da miraslarını yaşatacaklardır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Morfydd Clark, Tyroe Muhafidin, Ian Blackburn
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Game of Thrones sezonları gibi George R. R. Martin'in "A Song of Ice and Fire" adlı kitap serisinden "Fire and Blood" adlı kitabından uyarlanan Amerikan fantastik drama dizisidir. Game of Thrones'tan tanıdığımız Targaryen Hanedanlığının kendi içerisindeki taht mücadelesini ve bir yandan da Demir Taht üzerindeki iddialarını korumaya çalışmasını anlatacak olan dizi, efsanevi Game of Thrones dizisinin spin-off projesi olarak oluşturuldu ve Game of Thrones'un 300 yıl öncesine odaklanıyor. Ejderhaların kral seçtiği bir hanedanlığın, Dünya üzerindeki diğer hanedanlıklarla olan kanlı savaşı ve Ejderhaların Dansını yani Targaryen iç savaşı aktarılıyor.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Paddy Considine, Matt Smith, Rhys Ifans, Emma D'Arcy, Olivia Cooke
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Yönetmenliğini Yoon Jong Bin, senaryosunu Yoon Jong Bin ve Hwang Jung-Min'in kaleme aldığı yapım, Güney Kore aksiyon, gerilim ve suç türünde yer alıyor. Gerçek olaylardan uyarlanan dizide, Surinam eyaletinde faaliyet gösteren Koreli bir uyuşturucu baronunu yakalamak için devlet ajanlarının gizli görevine katılarak, hayatını riske atmaktan başka seçeneği olmayan Kang In-Gu adındaki sıradan bir girişimciyi anlatıyor. Kang In-Gu yeni işi için bir fabrikaya bakmaya gider ve kendini bir çete savaşı ortasında bulur. In-Gu bölge papazı ve avukat yardımını istemeyerek, gizli bir ajanın teklif ettiği anlaşmayı değerlendirir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ha Jung-woo, Hwang Jung-min, Park Hae-soo, Jo Woo-jin, Yoo Yeon-seok
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç
(8.5)
The Karate Kid filmindeki 1984 All Valley Karate Turnuvası'nda yaşananların 30 yıl sonrası anlatılan dizi, Amerikan dövüş sanatları komedi-drama türünde yer alıyor. Johnny Lawrence hayatını kuralsız yaşamış işsiz bir tamircidir ve zorbalığa uğrayan Miguel isimli bir çocuğu kurtarır. Gereken ilhamı alan Johnny, ünlü Cobra Kai dövüş sanatları atölyesini yeniden açarak yeni öğrencilerini eğitmeye başlar. Geçen yılların ardından farklı hayatlar sürdüren ve başarılı bir iş adamı olan Daniel, Johnny ile yeniden rakip olmuştur. Johnny Lawrence'ı 1984 yılında hileli bir şekilde turnuvadan eleyen Daniel, ezeli rakibinin hoşuna gitmese de Johnny'nin oğlu Robby'yi, hocası Bay Miyagi'ye layık bir dövüşçü olarak yetiştirmeye başlar ve aralarındaki rekabet yeniden kızışır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Ralph Macchio, William Zabka, Courtney Henggeler, Xolo Mariduena, Tanner Buchanan
Tür : Aksiyon, Dram, Komedi, Macera
Polonyalı firma CD Project Red, Cyberpunk 2077 oyununu çıkarmadan bu anime dizisinin çıkacağını da duyurmuştu. Anime severlerin Star Wars: Visions, SSSS. Dynazenon ve Little Witch Academia gibi serilerden hatırlayabileceği Japonyalı firma Studio Trigger dizinin geliştiricisidir. Teknoloji ve sibernetik implantlarıyla ve vücut değiştirmenin takıntı hâline geldiği gelecekteki bir şehirde, Night City'de hayatta kalmaya çalışan 10 yaşındaki bir sokak çocuğu, her şeyini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalınca Edgerunner olarak yani siberpunk olarak da bilinen kanun kaçağı bir paralı asker olarak hayatta kalır. Oyunda olduğu gibi anime dizide de cinsellik aleni şekilde gösteriliyor.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : KENN
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Netflix dizisi The Order'dan tanınan Dennis Heaton ve Shelley Eriksen tarafından yaratılan ve yapımcılığı üstlenilen dizi, Kanada bilim kurgu türünde yer alıyor. Çılgın fikirlere sahip bir bilim adamı, etik olmayan bir gen tedavisini 3 yetişkin genç üzerinde dener. DNA'larını değiştirip yıkıcı süper güçler kazandıran deney, bu üç 20'li yaşlarında olan genci yaratığa dönüştürmüştür. Abbi, Tilda ve Juan adında 20'li yaşlarında olan gençler kendilerine bunu yapan bilim adamını avlamak ve tekrar kendilerini insan yapmaya zorlamak için bir araya gelirler. Canavara dönüşen üç kafadar, gen terapisi sebebiyle elde ettikleri güçleri, kötülerle savaşmak için kullanmaya karar verir.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Italia Ricci, Iñaki Godoy, Morgan Taylor Campbell, Rhianna Jagpal, Rhys Nicholson
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
(5.9)
Poncho isimli orta yaşlı bir adamın erkek kardeşi öldürülür ve cinayeti derinlemesine araştırarak, suçluyu bulup adaleti yerine getirmek istediği için yola çıkar. Mexico City semtindeki bir itfaiye istasyonuna kadar bulduğu izleri takip ederek gelmiştir. Gizlice itfaiye istasyonuna gizlice sızar ve tüm riskleriyle bir itfaiyeci olarak ekibe katılır. Karakolun tek kadın itfaiyecisi olan Olivia, Poncho'nun gerçek niyetini öğrendikten sonra gerçeği arayışına katılır. Romantizm ve aşkı burada bulan Poncho, ailesini ve katilini bulur. İzleyenler Türk dizilerinin o kadar uzun olmayan versiyonu gibi yorumlarında bulunarak, diziyi daha da merak ettirmeyi başarmıştır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Donagh Gordon, Alejandro Oliva, Eduardo Capetillo, Itatí Cantoral, Iván Amozurrutia
Tür : Aksiyon, Dram, Macera
(7.4)
Dedesi üst düzey bir asker olan Doğu Almanyalı üst düzey casus Kleo, soğukkanlı ama bir o kadar da eğlenceli bir kadındır. Dedesinin de mensubu olduğu Stasi isimli gizli bir örgüt için çalışan Kleo, 1987 yılında Batı Almanya sınırları içerisinde bir göreve çıkar. Batı Berlin'de bir işadamını öldürme görevini başarıyla gerçekleştirir fakat sonrasında Stasi örgütünün hazırladığı sahte iddialarla Kleo tutuklanır. Büyükbabası da dahil olmak üzere tanıdığı herkes tarafından kınanır. Öldürme ve hayatta kalma becerileri epey gelişmiş olan Kleo, Berlin Duvarı'nın yıkılmasının ardından af ile çıkar ve hapse düşmesine sebep olan kişilerden tek tek intikamını almaya başlar.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Jella Haase, Dimitrij Schaad, Julius Feldmeier, Vladimir Burlakov, Vincent Redetzki
Tür : Aksiyon, Dram, Komedi, Macera
Filtrele181 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori