Dizi Arşivi

Breaking Bad dizisinin spin-off'u olan dizi, Breaking Bad'deki efsane hikaye başlamadan 6 yıl öncesine gidiyor ve hikayede suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman adlı avukatın hayatı anlatılıyor. Kendi halinde yaşayan ve avukat olan abisinin izinden gitmek isteyen Jimmy McGill'in uyanık yapısı sebebiyle, abisi onun dürüst ve iyi bir avukat olamayacağını düşünür. Jimmy bir yandan davaları kazanmaya çalışırken bir yandan müşteri kazanmayı hedefler. İyi bir hukuk kariyeri yapmak isterken bol bol çalışan Jimmy’nin yolu zamanla uyuşturucu patronlarıyla kesişir. Better Call Saul, iyi bir adamın nasıl ahlak yoksunu bir adama dönüştüğü işlenen, yine Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yazılan bir suç dizisidir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando
Tür : Dram, Komedi, Suç
ABD yapımı animasyon, bilim kurgu türündeki dizi, her bölümde farklı bir konuyu ve karakterleri ele alıyor. Fight Club, Se7en, The Social Network gibi filmlerden tanınan David Fincher’ın uzun süredir hayata geçirmeyi istediği projenin yaratıcılığını Deadpool'un yönetmen koltuğunda oturan Tim Miller yaptı. İnsan doğası, ırkçılık, savaş gibi pek çok konunun işlendiği dizi, kara komedi, korkunç yaratıklar, komedi, fantezi, korku gibi pek çok türü içinde barındıran, yetişkinlere özel bir yapımdır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular :
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi
Baltimore Sun muhabiri Justin Fenton'ın aynı adı taşıyan ve gerçeklere dayanan Amerikan mini dizisi, suç, ve dram türünde yer alıyor. Dizide Baltimore Polis Departmanı'nın Gun Trace adlı özel birimin yükselişini, düşüşünü ve toplu tutuklama politikalarının polisin günlük yaşamı haline geldiği şehrin yolsuzlaşması anlatılıyor. 2015 yılında 25 yaşındaki siyahi Freddie Gray'in nezarette hayatını kaybetmesinden sonra, Çavuş Wayne Jenkins ve ekibi, şiddet ve uyuşturucu suçlarıyla dolup taşan şehirde yaptıkları çalışmalarla kahraman kabul edilirler. Ne yazık ki baskınlardan elde edilenleri çaldıkları, bastıkları yerlere aslı olmayan deliller yerleştirdikleri ortaya çıkar ve her şey alt üst olur.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Jon Bernthal, Wunmi Mosaku, Jamie Hector, McKinley Belcher III, Josh Charles
Tür : Dram, Suç
(7.5)
İsveç'in en tartışmalı kişiliklerinden biri olan, Stockholm sendromu kavramının ortaya çıkmasına yol açan suçlu Clark Olofsson'un otobiyografisindeki gerçeklere ve yalanlara dayanan dizi Clark’ın ilk yıllarından günümüze kadar olan yıllarını anlatıyor. 1960'lı yıllarda suç kariyerine başlayan Clark, uyuşturucu kaçakçılığı, cinayete teşebbüs, saldırı, hırsızlık ve düzinelerce banka soygunu suçlarından yargılandı ve hayatının büyük bölümünü hapishanede geçirdi. Kötü şöhretli gangster 1970'lerde Stockholm’deki başarısız bir banka soygunu sırasında “Stockholm Sendromu” terimini doğurdu ve arkasında travma, kalp kırıklığı, hayal kırıklığı ve bunun gibi yıkım izleri bıraktı. Tıpkı istediği gibi tüm İsveç’i kendisine aşık olması için kandıran ünlü bir suçlu oldu.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Bill Skarsgård, Kolbjörn Skarsgård, Lukas Wetterberg, Vilhelm Blomgren, Sandra Ilar
Tür : Dram, Suç
Güney Kore dizilerinden dram türündeki dizi, Ha Il-kwon'in Annarasumanara adlı eserinden uyarlandı. Erken yaşlarında olgunlaşmak zorunda kalan Yoon A-Yi hayatın acımasız gerçekleri altında ezilen bir genç kızdır. Çok zor bir anında sessiz yardım çığlığını Lee-Eul adında bir sihirbaz alır ve aniden belirir. Yetişkin yaşına rağmen çocuk kalmak isteyen, terk edilmiş bir lunaparkta yaşayan sihirbaz Lee, genç kızın yaşadığı sorunları ortadan kaldırıp ona umut ışığı olmaya başlar. Baek Ha-na adında, bu sihirbazın sırlarını ifşa etmeye kararlı olan bir gençtir ve kamerayla luna parka girdiğinde Ah-Yi'yi içerde görünce şaşırır. Lunaparka kurduğu gizli kamerada ilginç görüntüler bulur.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ji Chang-wook, Choi Sung-eun, Hwang In-yeop, Hong Seo-hee, Nam Da-reum
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
(7.7)
1985 yapımı aynı adı taşıyan filmden esinlenilen dizi, ABD yapımı bir fantastik gençlik dizisidir. Beacon Hills Lisesi'nde okuyan bir genç olan Scott McCall, lakros oynayan, okulunda dışlanmış bir gençtir. Bir gün ormanda dolaşırken bir kurt adam Scott'ı ısırır ve hayatı değişmeye başlar. Yeni kurt adam kimliğinin tehlikesiyle ve ergenlik sorunlarıyla denge içinde yaşayabilmekte zorlanır. Başka bir gizemli kurt adam Derek Hale değişen kimliğinde Scott'a yardım ederken, en yakın arkadaşı Stiles Stilinski de her zamanki gibi yanında ve sırdaşıdır. Yeni becerileri sayesinde Scott, lakros takımında yedekten kaptanlığa yükselir. Kurt adam avcılığı yapan bir aileden olan Allison Argent'a aşık olan Scott, bu tehlikeli seçimiyle yaşamak için Derek ile takım kurmaya karar verir.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Tyler Posey, Dylan O'Brien, Holland Roden, Shelley Hennig, Dylan Sprayberry
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
(8.2)
Babasını çocukken kaybeden Alma Winograd-Diaz neredeyse ölümüne sebep olabilecek bir trafik kazası geçirir. Bu kazanın ardından bir süre komada kalıp sonra uyanır fakat bir şeyler farklıdır. Zamanla arasında bir bağ vardır ve yıllar önce vefat eden babasını görüp onunla konuşmaktadır. Babası Alma'ya zamanda yolculuk yapıp bazı şeyleri değiştirebileceğini, ölümünü engelleyebileceğini söyler. Alma da bu yeni yeteneğini babasının öldüren kişiyi bulup onu engellemek için kullanmaya karar verir. Oyuncuların normal video çekiminden sonra her bir kare için yapılan çizimler ve efektler ile ortaya çıkarılan bu animasyon dizi rotoskop tekniği ile yapılmış.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Rosa Salazar, Angelique Cabral, Constance Marie, Siddharth Dhananjay, Daveed Diggs
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
(8.2)
İspanyol dizileri sevenlerin tanıdık yüzler bulacağı dizi dram, gerilim türünde. Kibar ve hassas bir kadın olan Macerena Ferreiro, çalıştığı şirkette patronuna aşık olur ve hayatı alt üst olur. Aşık olduğu adama olan bağlılığını adam da bildiği için Macarena'dan zimmetine para geçirmesini ister. Macarena erkek arkadaşına kanar ve bu işi yapmaya çalışır. Fakat başarılı olamaz ve kısa süre içinde yakalanır. Adam Macarena'nın üstüne tüm suçu yıkıp kendini aklar ve Macarena fuhuş, uyuşturucu ve cinayet gibi pek çok illegal olayların döndüğü Cruz del Sur hapishanesine gönderilir. Bu tip durumlara ve olaylara hiç alışkın olmayan Macarena 7 yıl hapis cezası alırken, hapishanenin acımasız ortamında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Najwa Nimri, Maggie Civantos, Berta Vázquez, Alba Flores, María Isabel Díaz Lago
Tür : Dram, Gerilim, Aksiyon
(7.7)
Dünyada pek çok kişinin ilgisini çeken Kore dizilerinden komedi dram türünün güzel bir örneği olan dizi, Go Ha-Neul adında genç bir geçici öğretmenin mücadelesine odaklanıyor. Go Ha-Neul lisede okurken katıldığı bir okul gezisinde otobüsleri kaza yapar. Herkes otobüsten kurtarılırken Go Ha-Neul halen daha çıkamayınca, Kim adındaki bir öğretmen onu kurtarır ve hemen sonra patlayan otobüste ölür. Go Ha-Neul tıpkı kazada ölen öğretmeni gibi öğretmenliği sadece işi olduğu için değil, çevresindeki çocuklara, ebeveynlerine yardım etmek, dertlerine çare bulmak için yapan bir öğretmen olmak ister. Çaresiz, kimsesiz, zorba ya da züppeler genç öğretmenin hayatını zorlaştırsa da, tutkulu şekilde sözleşmeli öğretmenlik görevine devam eder.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Seo Hyun-jin, Ra Mi-ran, Ha Jun, Lee Chang-hoon, Lee Yun-hui
Tür : Dram, Komedi
Nadia adındaki genç bir kadın arkadaşlarının onun için düzenlediği 36. yaş günü partisine katılıyor. Gece sonunda beklenmedik bir kaza geçirerek ölen Nadia, gizemli bir şekilde hiçbir şey olmamış gibi kendini tekrar doğum günü partisinde bulur. Kafası karışan Nadia, partiden uzaklaşmaya çalışır fakat her defasında ölüm onu yakalar. Kimse Nadia'nın öldüğünü fark etmez ve Nadia aynı zaman dilimini tekrar tekrar yaşadığı bir döngüde sıkışıp kalmıştır. Yakınlarından yardım almaya çalışıp durumu çözmeye çalışsa da işe yaramıyor. Yalnız başına bu kısır döngünün sebebini bulmaya çalışırken, kendi gibi bir durum yaşayan Alan Zaveri ile tanışıyor. Çok zıt karakterlerde olan bu ikili birlikte neler olduğunu anlayıp döngüden kurtulmaya çalışır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Natasha Lyonne
Tür : Dram, Komedi
Filtrele149 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori