Dizi Arşivi

Rick çatlak, parlak zekalı ve alkolik bir bilim adamıdır. Zamanının çoğunu peşinde sürüklediği Morty ile boyutlar arası yolculuklarda alternatif evrenleri keşfetmekle geçirmektedir. Profesör dede Rick ve torunu Morty’nin sınırları kestirilemeyen bol maceralı yolculukları, eğlence ile dolu olmasının yanı sıra derin psikolojik ve felsefi çıkarımlar yapılabilmesini mümkün kılan bir alt metine de sahiptir. Yapımcılığını Harmon'un üstlendiği dizi, senaryo tekniği ve müzikleriyle de dikkatleri üzerine çekerek son yılların en iyi çizgi filmi olma iddiasını koruyor.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
(8.8)
Almanya Winden kasabasında bir çocuğun kaybolması, tuhaf ve trajik geçmişe sahip kasabada korku yaratır. Çocuğun bulunması için dört aile hummalı bir çalışmaya başlamak zorunda kalır. Bu dört ailenin birbirleri arasındaki karmaşık ilişkileri, gizemli geçmişi ve çifte hayatları izleyicilerin önüne serilir. Arayış, 1986 yılında aynı kasabada yaşanmış ve üç ayrı zaman dilimini (geçmiş-bugün-gelecek) kapsayan sırların ortaya çıkmasına sebep olur. Bu sırlar ve gerçekler, kasabanın kaderinin değişmesini ve gerçek yüzünün ortaya çıkmasını sağlar. Zaman ve kişiler karmaşasının yoğunlukla yaşandığı dizi, tamamen kendine özgü anlatımıyla ve farklı atmosferiyle son zamanların en popüler dizilerin arasında yer almasını sağlıyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Louis Hofmann, Maja Schöne, Oliver Masucci, Stephan Kampwirth, Angela Winkler
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Suç
Michael Dobbs'un aynı adlı romanından uyarlanan, ilk sezonuyla 9 Emmy Ödülü adaylığı kazanan politik drama türündeki dizinin yapımcı koltuğunda Fight Club, Seven gibi meşhur filmlerin yönetmeni var. Washington DC'de geçen dizi, siyasetin arka planında dönen çeşitli entrikaları sürükleyici bir şekilde anlatıyor. İnişli çıkışlı politika hayatında Frank Underwood, Güney Karolina'dan Demokratik Partili bir kongre üyesi olarak seçilir ve kendisine vadedilen ABD Dışişleri Bakanlığı pozisyonuna başkasının atanmasından sonra bir plan yapar. Başkanlığa oynayan hırslı bir politikacı olan Frank Underwood, planını uygulamaya koyar ve bu plan çerçevesinde pek çok heyecan verici olay olacaktır.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Robin Wright, Michael Kelly, Constance Zimmer, Patricia Clarkson, Derek Cecil
Tür : Dram
The Witcher, Andrzej Sapkowski'nin sekiz romandan oluşan Saga roman serisi sayısız dile çevrilen, üzerine film, oyun, dizi, grafik roman yapılan yapıt Netflix tarafından diziye uyarlanmıştır. Yüzyıldan daha fazla süredir barış içinde yaşayan elfler, insanlar ve cüceler arasında büyük bir savaş başlar. Büyücü ve Yaratık avcısı Geralt, insanların diğer varlıklardan daha tehlikeli olduğu gezegende hayatta kalmaya çalışır. Uzun zaman sonra kader yollarını genç bir prenses ve güçlü bir büyücü ile kesiştirdiğinde ise hepsi birlikte sınırları zorlayan bir yolculuğa başlarlar.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra, Mimi Ndiweni
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
50 yaşında sıradan bir kimya öğretmeni olan ve boş zamanlarında oto yıkamacıda çalışan Walter White, akciğer kanseri olduğunu ve sadece 2 yıl ömrünün kaldığını öğrenince tüm hayatını değiştirir. Ailesinin maddi durumunu düşünen Walter'ın gözünde ölüm daha farklı bir hal almıştır. Bu zamana kadar yasalara uygun yaşayan, vergilerini ödeyen Walter, kanser ile birlikte tüm duvarlarından ve toplumun dayatmalarından koparak bambaşka bir kimliğe bürünür. Ailesinin rahat yaşaması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Bu uyuşturucu üretip satmak olsa bile. Tek amacı kendi öldükten sonra ailesinin geçinebilmesi için gerekli parayı kazanmaktır. Lise öğrencisi Jesse Pinkman'nın bağlantılarıyla uyuşturucu üretme işine girerler ve işler çığırından çıkar.
Yapım Yılı : 2008
Oyuncular : Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt
Tür : Dram, Suç
(8.6)
Elliot karakterinin başından geçen olayları konu alan Mr. Robot dizisi hacker dünyasında yaşanan olayları gözler önüne seriyor. Gündüzleri siber güvenlik uzmanı, geceleri kural tanımayan bir hacker olan Elliot, çocukluğunda yaşadığı olaylardan dolayı antisosyal kişiliğe sahiptir. Gündüz ve gece iki farklı kişilik olan Elliot, gizli hacker grubu lideri tarafından kendisine çok uluslu şirketleri çökertmesine yardım etmesi için bir e-posta gelir ve işler karmaşık bir hal alır. Elliot'un bu işte istenmesinin en büyük nedeni çalıştığı şirketteki konumudur.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin, Martin Wallström, Michael Cristofer
Tür : Dram, Suç
Alissa Nutting'in aynı adlı romanından uyarlanan kara komedi türündeki dizide değişken, sosyopatik ve tatminsiz bir kişiliğe sahip teknoloji CEO'su milyarder Byron ile on sene süren bunaltıcı evliliğinden kaçan Hazel Green anlatılıyor. Hazel babasının yaşadığı yere doğru yola çıkar. Yolda kötü giden evliliğinden nihayet kurtulduğunu düşünürken kocasının beynine "The Made for Love" adını verdiği izleme cihazı yerleştirdiğini bilmiyordur. Byron bu cihaz sayesinde Hazel’in her adımını, her hissini ve düşüncesini bilmektedir. Absürt, karanlık ve alaycı bir şekilde boşanma ve intikam hikayesi işlenen Made for Love dizisini, Türkçe ve İngilizce yazı seçenekleriyle, 1080p kalitesinde Diziyou ile izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Cristin Milioti, Billy Magnussen, Ray Romano, Dan Bakkedahl, Noma Dumezweni
Tür : Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi
(9.1)
Sir Arthur Conan Doyle'un Britanyalı hayali dedektif kahramanı Sherlock, günümüze uyarlanmış modern bir haliyle karşımıza çıkıyor. Eski askeri doktor olan arkadaşı John Watson ile birlikte 21. Yüzyılın suçlularını yakalamaya çalışırlar. Dizi tıpkı hikayedeki gibi Baker Sokağında daire tutmalarıyla başlar. Sherlock davaları gözlem yoluyla çözmesi ile ünlüdür. Dizi 2010 yılının Mayıs ayında BBC One televizyon kanalında mini dizi olarak yayınlanmaya başladı.
Yapım Yılı : 2010
Oyuncular : Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Rupert Graves, Mark Gatiss, Una Stubbs
Tür : Dram, Gizem, Suç
(7.6)
See günümüzden uzak distopik bir gelecekte, insanlığın görme yetisinin tanrı tarafından alındığı bir dönemde geçiyor. Görme kabiliyetinden yoksun toplum, hayatta kalmak için farklı yöntemler geliştirmiş. İnsanlar hissederek, dokunarak ve seslerle yollarını bulmaya çalışırlar. İpler üzerine düğümler atarak yeni bir alfabe bile geliştirmişlerdir. Bu düzen, uzun yıllar sonra avcı-toplayıcı yaşam sürdüren halkın arasına görme yetisiyle gelen ikiz bebeklerin doğumuyla değişmeye başlar. İnsanlar bebekleri mucizevi ve şeytani görenler olarak ayrılırlar. Onları yok etmek isteyenler ve korumak isteyenler arasında büyük bir macera başlar. Dizinin başrolünü, korkusuz savaşçı Baba Voss'u canlandıran Jason Momoa üstleniyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jason Momoa, Nesta Cooper, Archie Madekwe, Hera Hilmar, Sylvia Hoeks
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
Ebeveynleri cinsel terapist olan ve onlarla birlikte yaşayan Otis Milburn, haliyle cinsellik sohbetlerinin içinde büyümüştür. Otis okulda diğer kişiler tarafından ezilen ve içine kapanık bir karaktere sahiptir. Genç adam annesinin mesleği yüzünden zamanla bu konuda uzmanlaştığının farkına varır ve bunu statü kazanmak için kullanmaya başlar. Zeki arkadaşı Maeve ile birlikte okulda gizli bir seks terapisi kliniği açarlar. Maeve randevuları düzenler, Otis ise arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmeye başlar. Genç adam bu sex terapileri esnasında, kendisinin de cinsellik konusunda esaslı bir terapiye ihtiyacı olduğunu keşfedecektir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Emma Mackey, Kedar Williams-Stirling
Tür : Dram, Komedi
Filtrele149 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori