Dizi Arşivi

Breaking Bad dizisinin spin-off'u olan dizi, Breaking Bad'deki efsane hikaye başlamadan 6 yıl öncesine gidiyor ve hikayede suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman adlı avukatın hayatı anlatılıyor. Kendi halinde yaşayan ve avukat olan abisinin izinden gitmek isteyen Jimmy McGill'in uyanık yapısı sebebiyle, abisi onun dürüst ve iyi bir avukat olamayacağını düşünür. Jimmy bir yandan davaları kazanmaya çalışırken bir yandan müşteri kazanmayı hedefler. İyi bir hukuk kariyeri yapmak isterken bol bol çalışan Jimmy’nin yolu zamanla uyuşturucu patronlarıyla kesişir. Better Call Saul, iyi bir adamın nasıl ahlak yoksunu bir adama dönüştüğü işlenen, yine Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yazılan bir suç dizisidir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando
Tür : Dram, Komedi, Suç
7 kez sinemaya uyarlanan tüm zamanların en ünlü oyunlarından olan Japon video oyun serisinin canlı çekim dizi uyarlaması olan dizi, iki zaman çizgisinde geçiyor. Dünyayı yerle bir eden T-virüsü ortaya çıkar ve bunun yayılmasıyla yeni bir düzen ortaya çıkar. Yalnız 15 milyon insanın kaldığı gelecekte ölüm kalım mücadelesi verilir. Oldukça huzurlu ve sakin olan Yeni Racoon Şehri'nde heyecanlı olaylar yaşanmazken, 14 yaşındaki Jade ve Billie Wesker kardeşler buraya taşınır. İkinci zaman çizgisinde 2036'da Jade Wesker , kana susamış yaratıkların istila ettiği dünyada hayatta kalma mücadelesi verirken, Umbrella Corporation'ın keşfine de odaklanır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ella Balinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph, Paola Nuñez
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
ABD yapımı animasyon, bilim kurgu türündeki dizi, her bölümde farklı bir konuyu ve karakterleri ele alıyor. Fight Club, Se7en, The Social Network gibi filmlerden tanınan David Fincher’ın uzun süredir hayata geçirmeyi istediği projenin yaratıcılığını Deadpool'un yönetmen koltuğunda oturan Tim Miller yaptı. İnsan doğası, ırkçılık, savaş gibi pek çok konunun işlendiği dizi, kara komedi, korkunç yaratıklar, komedi, fantezi, korku gibi pek çok türü içinde barındıran, yetişkinlere özel bir yapımdır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular :
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi
Baltimore Sun muhabiri Justin Fenton'ın aynı adı taşıyan ve gerçeklere dayanan Amerikan mini dizisi, suç, ve dram türünde yer alıyor. Dizide Baltimore Polis Departmanı'nın Gun Trace adlı özel birimin yükselişini, düşüşünü ve toplu tutuklama politikalarının polisin günlük yaşamı haline geldiği şehrin yolsuzlaşması anlatılıyor. 2015 yılında 25 yaşındaki siyahi Freddie Gray'in nezarette hayatını kaybetmesinden sonra, Çavuş Wayne Jenkins ve ekibi, şiddet ve uyuşturucu suçlarıyla dolup taşan şehirde yaptıkları çalışmalarla kahraman kabul edilirler. Ne yazık ki baskınlardan elde edilenleri çaldıkları, bastıkları yerlere aslı olmayan deliller yerleştirdikleri ortaya çıkar ve her şey alt üst olur.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Jon Bernthal, Wunmi Mosaku, Jamie Hector, McKinley Belcher III, Josh Charles
Tür : Dram, Suç
(6.7)
Archie Comics'in karakterlerinden uyarlanan dizi; gizem, gençlik ve dram türündedir. Riverdale adındaki sevimli kasaba, dışarıdan herkesin yaşamak istediği, huzurla dolup taşan bir yer gibi görünmektedir. Ancak bu kasaba bazı insanların göremediği tuhaf olaylar meydana gelir. Kasabada yaşayan lise öğrencisi Jason, serinlemek için girdiği nehirde boğulur fakat tüm aramalara rağmen cesedi bulunamaz ve kaybolur. Kasaba halkı bu olaya epey şaşırıp ne yapacağını bilemez hale gelir. New York şehrinden Riverdale'e gelen ve eğitim hayatına başlamak üzere olan Veronica Lodge, ailesinin karışmış olduğu bir skandal suçlamadan dolayı kötü günler geçirirken, Jason'ın arkadaşları ile kaynaşıp, bir takım olaylara karışacaktır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Madelaine Petsch
Tür : Dram, Gizem, Suç
İspanya yapımı olan dizi, Kanarya adaları bölgesinde çekilmiş, aksiyon, gerilim ve bilim kurgu türünde yer alıyor. Sosyal medya ağlarında çok aktif olan Zoa adında genç kız ile dört eğlenceli ve çekici genç, gözlerden uzak gizli bir adada, yeni bir içki markası sponsorluğunda düzenlenen partiye katılır. Çok çekici görünen bu cennet, aslında tehlikeli tuzaklar ve sırlara sahiptir. Mutlu musun? sorusuyla gelen iletilerle başlayan macera gizemli bir hale gelir. Gençler için heyecan verici ve hayatlarının tatili haline gelen gezi, kısa bir süre sonra göründüğü gibi çıkmayacaktır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Amaia Salamanca, Amaia Aberasturi, Belinda, Lola Rodríguez, Sergio Momo
Tür : Aksiyon, Macera, Gerilim, Bilim Kurgu
(7.5)
İsveç'in en tartışmalı kişiliklerinden biri olan, Stockholm sendromu kavramının ortaya çıkmasına yol açan suçlu Clark Olofsson'un otobiyografisindeki gerçeklere ve yalanlara dayanan dizi Clark’ın ilk yıllarından günümüze kadar olan yıllarını anlatıyor. 1960'lı yıllarda suç kariyerine başlayan Clark, uyuşturucu kaçakçılığı, cinayete teşebbüs, saldırı, hırsızlık ve düzinelerce banka soygunu suçlarından yargılandı ve hayatının büyük bölümünü hapishanede geçirdi. Kötü şöhretli gangster 1970'lerde Stockholm’deki başarısız bir banka soygunu sırasında “Stockholm Sendromu” terimini doğurdu ve arkasında travma, kalp kırıklığı, hayal kırıklığı ve bunun gibi yıkım izleri bıraktı. Tıpkı istediği gibi tüm İsveç’i kendisine aşık olması için kandıran ünlü bir suçlu oldu.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Bill Skarsgård, Kolbjörn Skarsgård, Lukas Wetterberg, Vilhelm Blomgren, Sandra Ilar
Tür : Dram, Suç
Güney Kore dizilerinden dram türündeki dizi, Ha Il-kwon'in Annarasumanara adlı eserinden uyarlandı. Erken yaşlarında olgunlaşmak zorunda kalan Yoon A-Yi hayatın acımasız gerçekleri altında ezilen bir genç kızdır. Çok zor bir anında sessiz yardım çığlığını Lee-Eul adında bir sihirbaz alır ve aniden belirir. Yetişkin yaşına rağmen çocuk kalmak isteyen, terk edilmiş bir lunaparkta yaşayan sihirbaz Lee, genç kızın yaşadığı sorunları ortadan kaldırıp ona umut ışığı olmaya başlar. Baek Ha-na adında, bu sihirbazın sırlarını ifşa etmeye kararlı olan bir gençtir ve kamerayla luna parka girdiğinde Ah-Yi'yi içerde görünce şaşırır. Lunaparka kurduğu gizli kamerada ilginç görüntüler bulur.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ji Chang-wook, Choi Sung-eun, Hwang In-yeop, Hong Seo-hee, Nam Da-reum
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
Leonardo Padrón adlı Venezuellalı senarist tarafından yaratılan Kolombiyalı gerilim drama dizisi, karısını öldüren tehlikeli bir organ kaçakçılığı örgütünden intikam almayı planlarken, kalbini taşıyan kadınla yakınlaşmasını anlatıyor. Simón ile Valeria adlı karı koca, hoş bir gece geçirdikten sonra araba kazası yaparlar. Valeria kaçırılır ve Simón karısının yeriyle ilgili isimsiz bir telefon alır. Camila ismindeki bir kadın kalp krizi geçirir ve gereken kalp nakli kaçırılan Valeria'dan gelir. Simon eşinin intikamını almak isterken çılgın bir arayış içindedir ve eşinin kalbini taşıyan Camila'ya âşık olur. Camila’nın gördüğü kâbuslar, donörünü bulma isteğini kamçılar ve her ikisi de gerçeği öğrenince heyecan tavan yapacaktır.
Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Ana Lucía Domínguez, Michel Brown, Sebastian Martinez, Camilo Amores, Margarita Muñoz
Tür : Gizem, Drama, Pembe Dizi
(7.7)
1985 yapımı aynı adı taşıyan filmden esinlenilen dizi, ABD yapımı bir fantastik gençlik dizisidir. Beacon Hills Lisesi'nde okuyan bir genç olan Scott McCall, lakros oynayan, okulunda dışlanmış bir gençtir. Bir gün ormanda dolaşırken bir kurt adam Scott'ı ısırır ve hayatı değişmeye başlar. Yeni kurt adam kimliğinin tehlikesiyle ve ergenlik sorunlarıyla denge içinde yaşayabilmekte zorlanır. Başka bir gizemli kurt adam Derek Hale değişen kimliğinde Scott'a yardım ederken, en yakın arkadaşı Stiles Stilinski de her zamanki gibi yanında ve sırdaşıdır. Yeni becerileri sayesinde Scott, lakros takımında yedekten kaptanlığa yükselir. Kurt adam avcılığı yapan bir aileden olan Allison Argent'a aşık olan Scott, bu tehlikeli seçimiyle yaşamak için Derek ile takım kurmaya karar verir.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Tyler Posey, Dylan O'Brien, Holland Roden, Shelley Hennig, Dylan Sprayberry
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
Filtrele148 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori